КОРИСНИЙ ТРЕНІНГ ВІД «УСПІШНОЇ ЖІНКИ».

24 жовтня у приміщенні виконкому пройшов захід, організований спільними зусиллями служби у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради та ГО «Херсонський обласний центр «Успішна жінка»: семінар-навчання для заступників директорів з виховної роботи закладів освіти різного рівня акредитації нашого міста з питань протидії торгівлі дітьми, попередження насильства над ними.

Основні теми семінару, на яких акцентувала увагу доповідач, заступниця голови правління ГО «Успішна жінка» Анжела Литвиненко – проблеми ідентифікації дітей, які постраждали від насильства, трудова експлуатація дітей, жорстоке поводження з дитиною, а також поточна нормативно-правова база у сфері захисту прав та надання допомоги дітям, які постраждали від гендерно зумовленого насильства.

До процесу обговорення активно долучалися присутні, задавали питання, спілкувалися один з одним, пропонували свої шляхи вирішення або хоча б, принаймні, можливі заходи відвернення даних випадків.

Анжела Литвиненко наголошувала: педагогам для більш якісної роботи  потрібно консолідувати зусилля разом із психологами, органами місцевої влади, установами та відділами ювенальної юстиції (прим.: ювенальний – дитячий, підлітковий).

Доволі сумна і жахлива правдива історія із життя про неповнолітнього хлопчика, який мав проблеми із законом через те, що був примусово втягнений дорослими у кримінальне життя, і внаслідок цього не мав змоги нормально навчатися, повідана представником громадського об’єднання, змусила учасників тренінгу замислитися над недопущенням та уникненням подібних моментів.

Особлива увага приділялась саме змінам у міжнародному законодавстві та законодавчій базі України з приводу насильства над людьми та торгівлі ними, у тому числі й дітьми.

Згадали і новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», прийнятий 07 грудня 2017 року, що набув чинності 09 січня 2018 року і визначає основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, що постраждали від такого насильства. Відповідно до цього акту поки що кривдник несе в основному адміністративну відповідальність за скоєння насильницьких дій. Закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство, на жаль, набуває чинності тільки з 11 січня 2019 року. У ньому передбачається і  покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років.

Не менш болючими темами сучасного буття є й трудова експлуатація, втягнення у жебракування та сексуальне рабство.

Представник ГО та її помічниця навели декілька порад стосовно того, як не потрапити до трудової кабали за межами України. Отож запам’ятовуйте:

– перевіряйте інформацію про вакансію та роботодавця заздалегідь;

– підписуйте лише ті документи, які складені зрозумілою Вам мовою;

– легальна праця можлива тільки з дійсною робочою візою або посвідкою на проживання;

– не залишайте свій паспорт під заставу та не віддавайте його роботодавцю;

– дізнайтеся контактні дані найближчого посольства України;

– тримайте копії документів окремо від оригіналів, один примірник залиште своїм близьким;

– розкажіть рідним про деталі подорожі, підтримуйте з ними постійний контакт;

– домовтеся з близькими про кодову фразу, яка повідомить, що ви потрапили в небезпеку.

Учасники тренінгу відмітили, що отримали велику користь від почутого та від відповідей на їх запитання.

ГО «Успішна жінка» та служба у справах дітей виконавчого комітету Новокаховської міської ради разом із представниками навчально-виховної роботи учбових закладів застерігає: усюди і завжди будьте обережними з незнайомцями, які роблять вам надто вигідні пропозиції працевлаштування чи отримання певних благ, а також, що не менш важливо, якомога пильніше слідкуйте за своїми дітьми, їх поведінкою після відвідування суспільних місць. Разом, і тільки разом ми зможемо позитивно вплинути на ці негативні тенденції та явища сучасності.

                                                                                             Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.