ПРО ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ, ДЕФІЦИТ КОШТІВ, ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ.

На апаратній нараді керівників комунальних підприємств, міських служб та відділів, що пройшла 2 листопада, перший заступник міського голови Леонід Чурсинов повідомив про стан виконання міського бюджету за 10 місяців 2018 року.

 

НЕ «АКЦИЗОМ» ЄДИНИМ

Як повідомлялося раніше, за перші 9 місяців виконання планових бюджетних показників становило 108,8%. Також він окреслив головні фінансові потоки зведеного бюджету.

Так, до загального фонду міського бюджету за січень-жотвень 2018 року надійшло податків і зборів у сумі 201,1 млн грн. У спеціальному фонді – 3,8 млн грн, бюджеті розвитку – 3,6 млн грн. Понад план отримано 9,8 млн грн.

В розрізі основних джерел надходжень головними залишаються податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок. Занепокоєння викликає лише акцизний податок, якого надійшло 89% від плану. Регулярними залишаються трансфертні надходження: дотації і субвенції з бюджетів інших рівнів за жовтень цього року надійшли у повному обсязі.

ХРОНІЧНА НЕСТАЧА

З початку року видатки міського бюджету склали 506 млн. грн. Головні статті видаткової частини – виплата заробітної плати, енергоносії, проведення робіт з утримання та поточного ремонту доріг та благоустрій міста.

Однак, у фінансовій пастці міський бюджет вже тривалий час тримає «кредиторка». Вона вираховується шляхом недоотримання державних цільових субвенцій. У першу чергу на соціальний захист населення. Невтішна ситуація і з заробітною платою медичних працівників (заборгованість 4,3 млн грн). А попереду ще два місяці роботи.

Сума боргу по субсидіях – 1,8 млн грн.: природному газу – 1,2 млн грн, електроенергії – 1,2 млн грн, водопостачанню – 548 тис грн, квартплаті – 47 тис грн, монетизації – 2,2 млн грн.

МІСЬКІ ТУРБОТИ

Кошти з бюджету розвитку направлені на капітальні ремонти об’єктів соціально-культурної сфери (5,8 млн грн), в якості внесків в статутні капітали комунальних підприємств (6,6 млн грн) та їхню фінансову підтримку (1,7 млн грн), придбання обладнання та предметів довгострокового користування (1,2 млн грн), модернізацію світлофорів (164 тис грн), співфінансування дорожніх робіт на вулиці Дружби (1,1 млн грн).

ПЕНСІОНЕРИ НОВОЇ КАХОВКИ СВОЄЧАСНО ОТРИМАЛИ ВИПЛАТИ ЗА ЖОВТЕНЬ

У цьому запевнила начальник міського сервісного центру обслуговування громадян Пенсійного фонду України Людмила Метляєва. За перші 10 місяців, у порівнянні з минулим роком, пенсійних виплат здійснено на 100 млн більше. Це пояснюється збільшення середнього розміру виплат та проведенням перерахунків.

Сьогодні в місті 19 970 отримувачів пенсій, з яких 3 742 – працюючі пенсіонери. Більшість з них обслуговуються у банківських установах міста. Є й такі, хто віддають перевагу відділенням «Укрпошти» (6 290 особи). Така політика дала змогу зекономити Пенсійному фонду з початку року 3 млн грн.

Середній розмір пенсії у Новій Каховці становить 2 306 грн. Це на 154 гривні більше ніж в області. З перерахунку або інших питань до міського сервісного центру звернулося 22 575 новокаховчан. 556 з них прийшли вперше, з метою призначення пенсії.

Вже 50 чоловік отримали відмову від призначення пенсій за віком. Причина – нестача стажу у 25 років. Їм було рекомендовано звернутися за призначенням державної соціальної допомоги до міського управління праці та соціального захисту населення. Людмила Метляєва нагадала: з 1 січня 2019 року зросте необхідний стаж для призначення пенсії на 1 рік, і з наступного року мінімальний стаж для призначення пенсії за віком складатиме 26 років.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.