ГЕРОЯМ УКРАЇНИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ. СПЛЕТЕНІ «МОРСЬКИМ ВУЗЛОМ».

Цього вівторка, 20 листопада, у приміщенні міської юнацької бібліотеки був презентований роман «Морський вузол».

Автор книги – В’ячеслав Савченко, учасник АТО та генерал-майор у відставці, завітав до Нової Каховки на запрошення шанувальників його таланту та радника міського голови Володимира Федченка.

З самого дитинства чоловік мріяв бути офіцером, і ще за часів радянської влади вирішив працювати у силових структурах. «Я просто прийшов, сказав – хочу тут працювати. Мені запропонували вакансію слюсаря-сантехніка 2 розряду», – жартома згадує пан В’ячеслав. Потім він 2 роки відслужив у прикордонних військах, і вже з 1992 року почав реалізовувати свою мрію в життя. У 2015 році пішов у зону АТО рядовим бійцем у складі батальйону «Миколаїв». Дружина підтримала чоловіка, адже він є взірцем для своїх двох дорослих синів та маленької донечки. У вільний час багато читає. Захоплюється творчістю Джека Лондона, Ернеста Хемінгвея, Генріка Сєнкєвіча.

Як відзначає автор, це його перше творіння. В’ячеслав Савченко став відомим в якості блогера. Ця книга — данина поваги тим, хто весною 2014 року встав на захист України. За кожним персонажем роману стоять конкретні люди, у тому числі друзі письменника — справжні герої, які надихнули його розповісти їхні історії, сплетені дивним, але міцним «морським вузлом». «На сторінках книги розповідається про час раннього становлення добровольчого руху у 2014-16 роках. Це художній твір, хоча й заснований на реальних подіях. Прототипами стали реальні люди, у тому числі мої знайомі. Саме вони мене надихнули розповісти про їхні історії. Багато хто з них – герої. Світ має знати про них!», – зазначає автор.

Разом з письменником на презентацію завітав і один з прототипів роману – снайпер з передової, який пройшов Іловайськ – Олександр Бондаренко. До початку трагічних подій працював комерційним директором в українсько-литовській фірмі, де продавав халву. Тобто, жилося йому дійсно «солодко». Однак він вирішив не сидіти, склавши руки у тепленькому офісі, а піти добровольцем до зони бойових дій у складі батальйону «Донбас». Рідні сказав, що їде на польові збори. Сім’я дізналася про його рішення лише після першого поранення, коли потрапив до госпіталю. Але на цьому не здався – повернувся на фронт на другу ротацію. Повернувшись – почав тісно співпрацювати с органами місцевої влади та волонтерськими рухами, задля підтримки бійців, які досі залишаються в авангарді. «Я вважаю, що це був мій борг як чоловіка, як громадянина своєї держави. Я не міг не піти.. Смерті не боявся. Понад усе страшило, що стану калікою, буду тягарем», – пояснює Олександр.

У коментарі журналісту щотижневика «Говорить Нова Каховка» письменник розповів історію народження книги. «Події 2014 року дали потужний емоційний поштовх не тільки мені, а й усім людям, в яких збудили нові емоції та нове бачення цього світу. І, звісно ж, вони потребували виходу. Спочатку – це маленькі пости у соцмережах, які я назвав «Хроніки хунти». Вони прийшлись до душі читачам. З ними я, навіть несподівано для себе, виграв блогерську відзнаку. Але емоції, які мене переповнювали, постійно шукали виходу – і знайшли його потім у фоторомані, а згодом і на сторінках повноцінної книги. З часом матеріалу все більшало, і я вирішив не обмежуватися одним фотороманом. До речі, його можна знайти на Ютубі, у якості бази для нього взятий перший том презентованої сьогодні книги. Поки наша команда думала, як ми будемо йти далі – чи то знімати кіно, чи то продовжувати працювати у заданому напрямку, я вже писав другу, третю главу», – розповідає В’ячеслав Савченко.

Декілька примірників книги письменник подарував фонду юнацької бібліотеки. Придбати її можна на офіційному сайті morskoyuzel.com (навіть з автографом автора) або у херсонському книжковому бутіку «Наддніпряночка». Ціна роману – 140 грн.

Ігор Бурлаченко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.