Ситуація в Азовському морі: головне.

Вранці 25 листопада прикордонний корабель РФ протаранив буксир українського Військового Флоту.

В Азовському морі в неділю, 25 листопада, вранці російський прикордонний корабель протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України, а в післяобідню пору в Міністерстві оборони України вже повідомили про виявлені ударних вертольотах російської армії. 

Хронологія

3:58 – малий броньований артилерійський катер ВМС України “Бердянськ” зв’язався з береговим постом Федеральної служби безпеки Росії і морськими портами Керч і Кавказ і повідомив, що збирається пройти Керченською протокою, прямуючи до Маріуполя. За даними Міноборони України, інформація була отримана, але відповідь не дано.

4:07 – зафіксовані переговори диспетчера порту Керч “БЕРЕГ-23” з кораблем російського Чорноморського флоту “Суздалец”. Була передана інформація, що виявлено українські військові кораблі. Однак, за інформацією Міноборони, диспетчери портів Керч та Кавказ контактували тільки з російським флотом, а на виклики кораблів українських ВМС не відповідали.

9:39 – Міноборони України повідомило про агресивних діях з боку російського флоту. Зокрема, під час переходу Керченською протокою агресивні дії вчинили прикордонні кораблі РФ типу “Соболь”, “Дон”, катери типу “Мангуст” і “Суздалец”. Саме прикордонний корабель “Дон” протаранив український рейдовий буксир. В результаті був пошкоджений головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, втрачено рятувальний пліт.

13:12 – Міноборони України повідомило про те, що зафіксували, як два ударних вертольота російської армії Ка-52 зайшли на бойовий курс із захопленням на супровід бортовими системами управління зброєю катерів ВМС України.

13:50 – За Керченській протоці вільно пройшов морський тральщик РФ (корабель, який використовують для пошуку мін) “Адмірал Захарін”. Також пропустили два прикордонних катери типу “Раптор”.

17:15 – Прохід для українських судів досі заблокований. За словами командувача ВСМ України Ігоря Воронченко, катери українського флоту, які в даний час знаходяться близько Керченської протоки, готові до можливої ​​висадки десанту РФ.

19.00 – російські кораблі і катери почали переслідування корабельної групи ВМС ЗС України і в ультимативній формі вимагають зупинитися під загрозою застосування зброї.

20:33 – Росія атакувала українські кораблі в Керченській протоці, в результаті чого поранений один член екіпажу ВМС України. Пошкоджено малий броньований артилерійський катер “Бердянськ”. Катер втратив хід.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.