КОЛИШНІ ПРЕЗИДЕНТИ – ПРО ДОЦІЛЬНІСТЬ ВВЕДЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ.

Колишні президенти Леонід КравчукЛеонід Кучма та Віктор Ющенко висловилися щодо доцільності введення  воєнного стану у зв’язку з агресією РосіЇ у Керченській протоці.

Відповідну заяву зачитав Кравчук перед журналістами у понеділок, пише “Українська правда”.

У документі, зачитаному першим президентом, висловлювалися сумніви щодо оголошення воєнного стану як найкращої відповіді на агресивні дії Росії у морі.

Зазначалося, що оскільки воєнний стан “обмежує права і свободи громадян” і є ризик щодо створення хаосу у державі, президенти висловлюють сумнів щодо доцільності таких дій.

“Чи виправдані ці ризики? Чи допоможе реальному протистоянню агресору? За 5 років були ситуації, коли введення воєнного стану було доцільним і можливим – захоплення Криму, Дебальцівський та Іловайський котел, де були тисячі загиблих”, – зачитав Кравчук.

Він додав, що наразі велика частина суспільства вважає, що подібні дії є загрозою демократії, чим може скористатися ворог.

На думку трьох президентів, якщо депутати вирішать, що воєнний стан можливий, то вони мають скасувати норму про скасування виборів та обмеження прав і свобод людей.

“Верховна рада має ухвалити постанову про проведення виборів 31 березня 2019 року. Настав момент, коли від мудрості народних обранців залежить доля держави”, – процитував Кравчук спільну заяву.

Перший президент зауважив: питання введення воєнного стану не треба було затягувати до моменту, коли на носі вибори, щоб не сіяти підозри і  хаос у суспільстві.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.