У Херсоні відбулося засідання обласної Ради регіонального розвитку.

У заході взяли участь Перший заступник Голови Верхової Ради України Ірина Геращенко, головний консультант Головного департаменту регіональної політики Адміністрації Президента України Валентина Попович, народні депутати України Олександр Співаковський та Сергій Хлань, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування,  голови об’єднаних територіальних громад, представники бізнесу та інвестори, завдяки яким область отримує новий імпульс розвитку.

«Впровадження реформи децентралізації довело її економічну та політичну ефективність, і тому вона вже точно має стати незворотною. Нині на території області вже утворено 30 ОТГ, до складу яких увійшло 103 сільських, селищних та міських рад. Таким чином вже 63,5% мешканців проживають у спроможних територіальних громадах. Пріоритетним завданням є завершення процесу об’єднання територій до кінця 2019 року», – зазначив голова ХОДА Андрій Гордєєв.

На засіданні йшлося про позитивні наслідки бюджетної децентралізації в області – бюджети громад зросли втричі, про обсяги інвестицій, які прийшли в громади, про нові масштабні проекти, про міжнародну співпрацю, стрімке будівництво доріг, реалізацію проектів із забезпечення населених пунктів питною водою, створення робочих місць, відкриття підприємств та великих виробництв на території ОТГ.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, наголосила на важливості посилення роботи сектору безпеки та оборони, насамперед це стосується Херсонщини як прикордонного регіону на адмінмежі з анексованим Кримом.

Міський голова Нової Каховки, член правління Асоціації міст України Володимир Коваленко підкреслив важливість реформи місцевого самоврядування та визнання децентралізації однією з найдієвіших реформ в Україні – абсолютно нової філософії життя громад. А також назвав АМУ потужним провідником реформ в державі, на якого лягає чимало нагальних питань з упровадження децентралізації. Розповів про те, чого вдалося досягти його міській раді за рахунок впровадження бюджетної децентралізації. А також висловив великі надії на створену Новокаховську ОТГ внаслідок приєднання до міста обласного значення селища Дніпряни. Зупинився й на найбільш проблемних питаннях, котрі заважають ще більш ефективному наповненню місцевих бюджетів, а також на глобальних проектах, які вже реалізовано та які будуть реалізовані на території міста найближчим часом – зокрема, буде споруджено надсучасний ЦНАП (вартість проекту понад 20,69 млн. грн.) та центр олімпійських видів спорту.

Джерело: Новий день

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.