ВОЄННИЙ СТАН ДЛЯ ПЕРЕСІЧНОГО УКРАЇНЦЯ: БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ І ЗАБОРОН.

Як це частенько у нас буває, коли звичне життя українців хоча б трохи сходить зі звичної усім колії, більшість населення охоплюють панічні настрої.

Терміново робляться запаси продуктів, шикується черга до банкоматів…

На тлі останніх новин про введення воєнного стану все це відбулось і з новокаховчанами. Багато людей піддались страху. Вони скуповують сіль, сірники, гречку… Але це ще півбіди. Містяни стають заручниками занепадницьких настроїв та різноманітних провокацій у соцмережах. «Тепер нас офіційно пограбують чи позбавлять прав», – піднімають гвалт у Фейсбуці.

Велике інтерв’ю з цього приводу дав Президент України Петро Порошенко, де намагався пояснити, чому немає приводів для масової істерії.

ГОЛОВНЕ – ОБОРОНА

Перш за все, глава держави наголосив, що жодних обмежень конституційних прав і свобод не буде. Вони стануть можливими тільки у разі сухопутної інтервенції з боку військ Російської федерації. «Головне, якщо не буде відкритого вторгнення Росії за межами операції Об’єднаних сил на сході і незаконно анексованого Криму, я наголошую, і це моя принципова позиція – ніяких обмежень конституційних прав і свобод не відбудеться», – сказав президент в інтерв’ю українським телеканалам, що відбулося 27 листопада. А воєнний стан необхідний для того, аби посилити оборону та укріпити міць українського війська. Президент зазначив: «Мета цього воєнного стану – показати, що противник заплатить дуже високу ціну, якщо він вирішить напасти на нас, і що це буде як холодний душ, який зупинить божевільних, які мають плани атакувати Україну. І якщо агресії не буде, вважайте, що мета цих дій досягнута».

Глава держави також наголосив, що на час дії Указу військові адміністрації не будуть створюватися, а лише штаби оборони: «Для організації підготовки територіальної оборони: перевірка резерву, перевірка можливостей по мобілізації, перевірка технічного стану. Буде передислоковано частину військ, буде скорочено бойове злагодження, буде скорочено перебування у пунктах постійної дислокації і висунення на кордон для того, щоб одразу ж організувати ефективний захист».

НА ЗАХИСТІ КОРДОНУ – ТІЛЬКИ ДОСВІДЧЕНІ БІЙЦІ

Президент запевнив, що загальної мобілізації не буде. Можлива лише часткова мобілізація за умов відкритої агресії. У такому разі, в першу чергу, буде мобілізований резерв першої черги. «Дембеля» і зараз пакують рюкзаки і пишуть у військкомати про свою готовність стати на захист України», – констатував він. «І це вже будуть підготовлені воїни з досвідом АТО, які знають, в якій частині вони будуть служити, мають професійну підготовку. І одразу ж, з перших хвилин ми суттєво наростимо чисельність наших Збройних Сил, перерозподіл фінансових ресурсів, забезпечимо всім у необхідній кількості наші Збройні Сили і змусимо противника відповідати за порушення державного кордону України», – резюмував Президент.

РОБОТА БАНКІВ – У ЗВИЧНОМУ РЕЖИМІ

Петро Порошенко закликав людей не кидатися в крайнощі та не піддаватися провокаціям. «Проводьте концерти, ходіть у банки. Не треба бігти до крамниць і скупати сірники та сіль… Ніяких обмежень на зняття депозитів, операцій з обміну валют, поїздок за кордон для українських громадян не буде», – підкреслив Петро Порошенко, додавши, що доручив Голові Національного банку провести відповідну роз’яснювальну роботу з банками. Водночас, прес-служби банківських установ вже зробили відповідні запевнення у стабільній роботі банківської системи. «Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору в разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 млрд грн, що є достатнім для його належного та безперебійного функціонування», – наголосив Голова Національного банку Яків Смолій. «Відділення та електронні сервіси ПриватБанку працюють та працюватимуть у звичайному режимі», – повідомив голова правління банку Петр Крумханзл. Такі ж заяви зробили і в Ощадбанку та Укрексімбанку.

ПЕНСІЇ – ЗА РОЗКЛАДОМ

Пенсійна система України працюватиме стабільно. У цьому запевнили прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр соціальної політики Андрій Рева та Голова Пенсійного фонду Євген Капінус. За запевненням урядовців вся робота ведеться з випередженням графіка – без збоїв і за чітким планом. Глава Уряду наголосив, що вся система має бути підготовлена. «У нас є три етапи: з 1 грудня – підняття мінімальної пенсії, 1 січня – перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, з 1 березня – автоматичний перерахунок пенсій іншим категоріям громадян. Система має бути готова, – сказав Володимир Гройсман. – Прошу забезпечувати і далі ритмічну роботу всієї пенсійної системи і роботу всіх регіональних управлінь Пенсійного фонду – аби і в регіонах все було стабільно». У стабільному забезпеченні соціальних виплат запевнив українців і віце-прем’єр-міністр Павло Розенко: «Зважаючи на стабільну і прогнозовану фінансово-економічну ситуацію в країні, усі соціальні платежі, допомоги, пенсії, зарплати та інші виплати будуть здійснюватися вчасно, у повному обсязі і без жодних обмежень».

БЕЗ КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ

29 листопада голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв провів брифінг, на якому розповів про результати роботи обласної Ради оборони. Так, відповідно до ухвалених рішень, під час дії воєнного стану, на території Херсонщини забороняється носіння військового камуфляжу особам, які не мають жодного відношення до військової служби. Також забороняється продаж алкоголю біля місць дислокації військових і обмежені території для полювання. В іншому – все як і раніше.

«Жодного вилучення техніки, так званої мобілізації, не буде. Так само не буде комендантської години. Ми вводимо заборону на торгівлю алкоголем біля розміщуваних підрозділів ЗСУ та батальйонів територіальної оборони Херсонської області. Також забороняється носіння військового одягу встановленого військового зразка особам, які не мають відношення до військової служби. Обмежується полювання в районах, які межують з акваторією Чорного та Азовського морів з окупованим Кримом – тільки з дозволу прикордонної служби», – зазначив керівник області.

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.