«Я СПІВАТИМУ ПРО УКРАЇНУ, ЯКА БОРЕТЬСЯ І ПЕРЕМАГАЄ».

День місцевого самоврядування відзначається в Україні 7 грудня – згідно указу Президента України від 25 листопада 2000 року. Відзначення цього свята – це підтвердження славетних вікових традицій багатьох поколінь українців, реабілітація їх права брати участь в управлінні державними справами на місцевому рівні. Це професійне свято всіх тих, хто трудиться у сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Відзначила це свято і Нова Каховка. 7 грудня у залі міського Палацу культури зібралися керівництво міста, колишні та нинішні працівники виконкому, депутати, керівники громадських організацій – люди, яких обрала громада і яким довірила долю міста. Лунали  слова вдячності за працю для громади, найщиріші вітання і найкращі побажання всім представникам органів місцевого самоврядування, а також – музичні вітання.

Зі святом всіх присутніх у залі привітав міський голова Володимир Коваленко: «В календарі є велика кількість свят. І серед них  унікальне  – день місцевого самоврядування. Це свято великої сім’ї, певної громади маленького села або великого міста, яке демонструє – наскільки ми вміємо жити разом, однією сім’єю. Стоячи сьогодні перед вами, я хочу подякувати вам – таким різним за професіями, але усім тим, хто робить добру справу. А інколи – і на громадських засадах, як депутати міської ради. Справу, яка – і у витертих сльозах, і в наданих роз’ясненнях, і в оформлених документах, і в прийнятих рішеннях, і у вирішенні суперечок між сусідами. І у багатьох інших важливих для громади справах, які ви робите щодня. Я вийшов на цю сцену, щоб подякувати вам від імені тих, кому ви допомогли. День місцевого самоврядування в місті Нова Каховка має право святкуватися. Бо ми з вами побудували стосунки відповідальності – між собою і перед громадою. Запровадили систему людяності, якості і подальшого розвитку. Як би важко не було – в нашому місті ми завжди знайдемо вихід з будь-якої ситуації. Це і є основний принцип самоврядування: самі опікуємося, плануємо, допомагаємо, і стаємо успішною частинкою нашої великої держави – України. За це я вам дякую – представникам всіх професій, що представляють систему управління Новокаховської об’єднаної територіальної  громади».

Подарунком для всіх присутніх у залі став унікальний виступ талановитого, всесвітньо відомого співака, тенора Народного артиста України (1996), лауреата Національної премії України ім.. Т.Г.Шевченка, повного кавалера ордену За заслуги, соліста Metropolitan Opera (Нью-Йорк) – Володимира  Гришка.

 Що ми знаємо про Володимира Гришка – як про людину і блискучого співака?

Він працював в Америці і Європі 20 років. Там  відбувся як оперний співак світового масштабу. Повернувся до України, де підкорював глядачів своїм співом протягом шести років. У 2013 році Володимир Гришко знову виїхав до Америки працювати за контрактом. «Після Анатолія Солов’яненка я другий, хто прийшов на сцену «Метрополітен-опера» в Нью-Йорку», – зізнався співак в одному з інтерв’ю. Йому аплодували глядачі оперних театрів США, Китаю, Франції, Німеччини, Австрії, Італії, Шотландії, Японії.

Він 30 років пропрацював за кордоном, понад 12 років був солістом кращого театру світу – Метрополітен-опера. Входив до п’ятірки кращих тенорів світу. Співав для ЇЇ Величності Королеви Єлізавети, Папи Римського, президентів багатьох країн. Пишається тим, що є учнем свого першого великого педагога – Володимира Олександровича Запорожцева, Зої Петрівни Христич – великої співачки України, легендарного народного артиста України Володимира Ілліча Тимохіна. В подальшому став учнем великого маестро Лучано Паваротті, співав з ним у Нью-Йорку і запрошував легенду до Києва на концерт. Він єдиний український оперний співак, який 44 рази виконував головні партії у Метрополітен-опера в Нью-Йорку. Співав дуетом з Лучано Паваротті, Андреа Бочеллі, Монсеррат Кабальє.

У 2018 році Володимир Гришко відзначив 35-річчя з часу початку своєї кар’єри. До цієї події співак підготував гранд-тур Україною, присвячений неперевершеному Мусліму Магомаєву під назвою «Ти – моя мелодія», який пройшов у 35 містах України і завершився у Києві великим концертом в Національній опері. Ось як співак говорив про концерт у Києві в одному з інтерв’ю: «Це буде неординарна подія: 2 відділення, 25 пісень Мусліма Магомаєва з прекрасним симфонічним оркестром. Концерт присвячений великому, легендарному метру, який дуже любив Київ. Коли Магомаєв приїжджав сюди, він говорив: «Я тут особливо готуюся до концертів, тому що в Україні навіть півні співають в тональності».

А ще у 2018 році Володимир Гришко втретє став батьком – дружина Тетяна 30 жовтня народила йому сина. “Так збіглося в моєму житті, що до ювілею творчої діяльності у мене народився син. Я настільки зворушений цією подією! Ми давно молили про це Бога. І ось у мене народився синочок, маленький маестро. Я дуже щасливий!” – зізнався Володимир Гришко.

Тож концерт Володимира Гришка став унікальним подарунком для працівників органів місцевого самоврядування Нової Каховки в день їх свята. Присутні у залі глядачі отримали унікальну можливість почути голос талановитого тенора.

Неповторною частиною концерту став дует Володимира Гришка і міського голови Володимира Коваленка. Разом вони заспівали для глядачів «Ніч яка місячна», «Місяць на небі», «Дивлюсь я на небо», «Два кольори». Володимир Гришко щиро спілкувався із глядачами, співав разом з ними. І зірвав шалені оплески після виконання найвідоміших композицій легендарного співака Мусліма Магомаєва– «О море, море», «Ти – моя мелодия», «Королева красоты», «Свадьба».

«У великого мистецтва немає національності, немає часових бар’єрів і меж. Геніальний співак Муслім Магомаєв не міг належати лише азербайджанському народу. Він та його творчість належить всім людям», – зізнався Володимир Гришко.

Співак має чітку позицію щодо свого подальшого творчого життя, своє ставлення до подій в Україні.

В численних інтерв’ю він зазначає, що не планує співати про горе, війну чи крах. «Я співатиму про Україну, яка бореться і перемагає», – наполягає Володимир Гришко.

Зізнається – у Криму після його анексії не співав і не збирається. І не планує виступати в Росії, хоча його запрошують. «Культура – це безпека України і її потужна зброя», – переконаний співак.

Кілька років тому співак розповідав:  “Друзі” зараз радять мені позбутися звання Народного артиста України, навіть позбутися громадянства України: мовляв, якщо мені не дають співати українські пісні в Україні, на їхню думку, я отримаю легко будь-який закордонний паспорт. Хочу запевнити українське суспільство: на подібні пропозиції “друзів” я ніколи не пристану, бо вважаю, що це є проявами ворогів української нації. Я є, був і буду громадянином України і буду всіляко захищати свою честь, а також честь і гідність всього українського народу».

На запитання щодо своїх виступів у 2013 році відверто зізнається: «Навіть коли ти хочеш зробити щось добре, донести людям добро своїм співом, закликати, щоб вони не повбивали один одного, зупинити їх, сказати їм, що ми — один народ, одна велика нація, що обидва майдани хочуть жити краще, по-новому, але коли при цьому тебе не чують, і в тебе летить каміння, сипляться наклепи, у майбутньому десять разів подумаєш, чи варто зв’язувати своє ім’я артиста з брудною річчю — політикою. Висновки я зробив».

Володимир Гришко планує підтримати своїми концертними  виступами українських військових, в цьому він має підтримку свого партнера по європейським сценам, видатного співака і композитора Давида Когана. «Я маю пропозицію у період війни відкривати всі двері бажаючим, щоб люди могли прийти, налити душу святим омофором — звучанням української пісні», – ділиться творчими планами Володимир Гришко.

«Спілкуючись зі своїми закордонними колегами, я помітив, що їхній професіоналізм часто ґрунтується лише на гаманці. А від цього мистецтво завжди страждає. Можливо, тому і цінують там нас — слов’янських артистів, що беремо не тільки майстерністю, а щиросердним виконанням».

Переконатися у цих словах талановитого маестро Володимира Гришка змогли і новокаховчани. Сподіваємось, що ця перша зустріч з видатним українським тенором для Нової Каховки матиме щасливе продовження.

Щира подяка за можливість почути яскравого українського співака міському голові Володимиру Коваленку, міському відділу культури і туризму,  спонсорам, завдяки яким відбувся цей унікальний концерт – керівникам підприємств та приватним підприємцям – Андрію Довбні, Сергію Хоменку, Світлані Василенко, Сергію Євстратову, Віталію Подунаю, Юрію Власову, Надії Щербак.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.