ГОСТИНЦІ З ДОМУ НА ПЕРЕДОВІЙ.

Напередодні Дня Збройних сил України делегація новокаховчан вирушила з подарунками до бійців 57-ї окремої мотопіхотної бригади, яка віднедавна дислокується на території Нової Каховки, а нині несе службу в зоні проведення ООС. Очолив делегацію радник міського голови Володимир Федченко. Після повернення з поїздки він поділився подробицями зустрічі з бійцями:

– Це була перша пробна поїздка за ініціативою міського голови Володимира Коваленка –  з метою налагодження волонтерської допомоги бійцям 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Збиралися швидко – адже в місті почали розгортати бригаду територіальної оборони, що вимагало нашої участі і не дозволяло відлучатися надовго.

Зібрати допомогу для військових допомагали багато новокаховчан: щира подяка міському голові Володимиру Коваленку і БФ «Н.Каховка» за подарунки – годинники для бійців. Комунальним підприємствам, підприємцям, всім навчальним закладам. Хочеться всіх назвати – це і підприємець Сергій Шумицький (магазин «Серп і молот») – передав бійцям дизель-генератор, бензопилу. Сергій Хоменко – 100 пар теплих шкарпеток – дуже потрібні речі на сьогодні, враховуючи зимові холоди. Багато подарунків передали школи – солодощі, малюнки, обереги. Дніпрянська школа – ляльки – мотанки в кольорах українського прапора. Ми роздали їх всім підрозділам. Бійці не могли стримати сліз, коли їх отримували! Міський ринок допоміг продуктами харчування, надали яблука, цукерки. Пряники передало ТОВ «Берислав-хлібозавод», багато допомогли підприємці Світлана Трубаєва, Микола Васинович, Сергій Бабанін, Оксана Кобзар, Володимир Корніков, Євгеній Мирошниченко, Ольга Баденко. Ми вдячні Райській сільській раді – за транспорт і досвідченого водія. Відділу культури – щира вдячність за талановитого Павла Осипенка, який влаштував бійцям в день Збройних сил України 6 грудня незабутній міні-концерт.  Підприємці надали плівку, директори КП – допомогли паливом для поїздки, передали мішки, які бійці використовують для облаштування оборони. Встигли зібрати багато.

Нині бійці несуть службу в районі Авдіївки і Пісків. Новий комбриг Анатолій Володимирович Мішенчук радо зустрів нас. Він досвідчений військовий, починав службу чотири роки тому комбатом 28-ї бригади, сюди перейшов комбригом з посади заступника командира 28-ї бригади. Бійці добре його знають, він як то кажуть не «паркетний» – встиг побувати в боях. За пропозицією комбрига, крім привітань бригади, ми в його машині проїхали по всіх позиціях наших військових. Передали їм подарунки і на власні очі побачили умови, в яких вони перебувають. Гріються «буржуйками», тому постійно потрібні дрова. Місця розташування потрібно утеплювати і облаштовувати.  Потрібні дизель-генератори, бо часто зникає світло, і утеплювач, і проводка. Зима там більш сувора, ніж у нас. Зараз постійно дощі. Тож допомога бійцям дуже потрібна. Перш за все – для технічного оснащення – дизель – генератори, бензопили, акумулятори для рацій та для транспорту, мішки, міцна плівка чорного та білого кольору. А також теплі речі – шкарпетки, рукавиці. Із харчуванням проблем немає. Годують добре. Всі бійці отримали нову військову форму, розроблену під стандарти НАТО. Єдине, що потрібно з харчів – фрукти, кава, чай, солодощі – печиво, цукерки.

Нам було приємно, що комбриг розподілив всю привезену нами допомогу так, щоб подарунків вистачило на всіх. Незначну частину залишили у штабі, а більшу –  розподілили по трьох батальйонах – це  34-й, 17-й, 42-й окремі батальйони, які увійшли до складу бригади. Побували ми в артилеристів, у танковій роті. Нажаль, не всюди встигли, бо поспішали повернутися додому вдень. Але переконалися, що подарунки отримає кожен.

Дуже зраділи бійці нагородженню наручними годинниками від міського голови. Ці подарунки вручили на передньому краї – і нагородження було надзвичайно емоційним! Адже ніхто не очікував такого подарунку! А для бійців годинник – особлива  відзнака. Важко навіть передати словами емоції, свідками яких ми стали: радість, сльози, хвилювання…Кого нагородити – вирішувало командування. Серед п’яти нагороджених була і одна дівчина.

Приїзд новокаховчан став для бійців особливо хвилюючою і радісною подією. Після прибуття на місце постійної дислокації вони придивляються до нашого міста, а ми придивляємося до них. У комбрига – багато планів щодо розвитку подальших стосунків між бійцями 57-ї мотопіхотної бригади і мешканцями Нової Каховки після повернення зі сходу України. Це і військово-патріотична робота, і збір волонтерів, які в подальшому надаватимуть допомогу бійцям. А в подальшому бригада повернеться, і в Новій Каховці бійці облаштуються і житимуть зі своїми родинами. Адже розпочато  будівництво житла для військових – офіцерів і контрактників. Тож вони стануть важливою частиною нашої громади.

Комбриг Анатолій Мішенчук висловив бажання встановити у Новій Каховці меморіал загиблим бійцям 57-ї бригади –  він стане сакральним місцем для військових. Бійці також бажають брати активну участь в міських заходах. Їм дуже сподобалося запрошення на участь у футбольних змаганнях влітку цього року – це був Кубок серед учасників АТО. Досі діляться спогадами про ті змагання. Тоді навіть посіли третє місце, хоча були втомлені – тільки повернулися зі сходу України.

А поки що бійці просять новокаховчан приїжджати до них хоча б раз на місяць. Під час зустрічей за дорученням міського голови я розповів: місто має намір збільшувати допомогу 57-й бригаді. Мова йде про затвердження міської Програми надання допомоги військовим на 2019 рік. Щоб в подальшому не просити про допомогу підприємців та мешканців міста, а виділити кошти з міського бюджету і придбати все, що буде їм необхідне. Та це не означає, що новокаховчани не матимуть права збирати таку допомогу – вона завжди потрібна і дуже дорога для бійців.

Вже готується наступна поїздка. З наближенням новорічних та Різдвяних свят вона буде особливою. Тож новокаховчани вже сьогодні можуть готувати подарунки для військових.

Разом з новокаховчанами подарунки вже готують і мешканці нашого міста-побратима Дрогобича. На території  Дрогобича не дислокуються військові частини. Тому вони бажають разом з новокаховчанами спільно надавати допомогу 57-й мотопіхотній бригаді. В Дрогобичі мешкає талановитий художник, а крім того – досвідчений волонтер Лев Скоп – у вересні він також був у Новій Каховці у складі делегації. Він вже малює прапор бригади. Буде писати  ікону Покрови Пресвятої Богородиці – на дерев’яному полотні висотою 1 м. У січні наступного року він також планує поїздку з волонтерською допомогою. Тож ми вирішили об’єднати спільні зусилля двох міст і вирушити у поїздку разом.

У 57-ї мотопіхотній бригаді служать і новокаховчани – одного з них зустріли, коли він стояв на караулі. Розповів, що став контрактником чотири роки тому. Є в бригаді і мешканці Херсона. Всі вони контрактники, строковиків тут немає.  А 42, 34 і 17 батальйони формувалися у Кировоградській області – тож і досі з Кропивницького до них приїжджають волонтери.

Що стосується Нової Каховки – передбачена розробка міської Програми допомоги військовим, яка дозволить зробити нашу підтримку військовим більш суттєвою. Але це не позбавляє новокаховчан можливості самим збирати допомогу для бійців. Від такої допомоги відмовлятися не будемо, плануємо залучити громадські організації, навчальні заклади, депутатів, підприємців.

Комбриг Анатолій Мішенчук поділився з нами ще однією ідеєю – провести конкурс серед ново каховської молоді на створення ескізу бригадної нагороди. За задумом, це має бути Орден першого ступеня і Медаль другого ступеня. Військові нададуть для цього свою атрибутику і геральдику. І пропонують новокаховчанам розробити ескіз, об’єднавши при цьому герби Кропивницького, Херсона і Нової Каховки. Завдання не з легких! Та вірять, що новокаховська молодь з ним впорається.  Бійці переконані – це також зміцнить стосунки військових 57-ї мотопіхотної бригади і мешканців Нової Каховки.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.