«ЇМ ПОТРІБНА НЕ ЖАЛІСТЬ, А РОЗУМІННЯ».

Ці слова є головними в роботі працівників Дніпрянського психоневрологічного будинку – інтернату для чоловіків.

В Міжнародний день людей з інвалідністю, який відзначається в Україні 3 грудня, в закладі було багатолюдно – вихованці щороку в цей день очікують на гостей. І їх щоразу збирається багато. Це люди, які дбають про інтернат і тих, хто в ньому знайшов і домівку, і родину.

В.о. старости Дніпрянського старостинського округу Анатолій Білий тут буває часто. Звертаючись до вихованців і працівників закладу, він сказав: «Сьогоднішній день важко назвати святом. Але для всього світу Міжнародний день людей з інвалідністю – нагода згадати про тих, хто потребує нашої уваги. Не вони винні, що так склалася їх доля. Але вони мають завдячувати людям, які замінили їм сім’ю, віддають їм свою турботу і увагу, для багатьох з них без перебільшення стали мамами. Передаю вітання від міського голови Володимира Коваленка, депутата міської ради Сергія Хоменка. Від селищної ради в якості подарунка ми завезли для вас яблука. Нехай буде мир на нашій землі і всі будуть здорові».

Вихованці закладу разом з працівниками підготували гостям цікавий концерт, і з задоволенням виступали, граючи на власноруч виготовлених музичних інструментах, співали, читали вірші.

Всі гості отримали подарунки від вихованців інтернату, які завдяки уважному ставленню працівників закладу змогли розкрити свої таланти, і нині співають, танцюють, декламують вірші,  виготовляють гарні плетені вироби, випалюють по дереву, майструють сувеніри, які потім дарують дитячим садкам і школам. Знаючи про це, дитячий садок «Івонька» подарував  одному з майстрів рукоділля Павлу в’язальну машину.

«Ми завжди із задоволенням приїжджаємо до вас. Нещодавно у школі проходило свято – «Моє село – моя колиска». Фрагменти цього свята даруємо сьогодні вам» – із задоволенням оголосили початок своєї концертної програми вихованці ЗОШ №6, які в інтернаті – часті гості.

Нині Дніпрянський інтернат очолює Володимир Семенов. Як розповіла культорганізатор закладу Жанна Біла, в закладі перебувають 120 чоловіків віком від 18 років. Постійну допомогу інтернат отримує від депутата міської ради Сергія Хоменка – він привозить до закладу теплі речі, джинсовий одяг. Вихованці добре знають його і дуже радіють його подарункам.

«Раніше тут був дитячий інтернат, і я та багато моїх колег працювали тут вихователями, – розповіла Жанна Біла. – Тепер це психоневрологічний будинок-інтернат для чоловіків. Я нині працюю у дитсадку, але інтернат не полишаю. Можливо хтось не повірить, але приходимо сюди, як додому. Я майже всіх їх похрестила. Тому тепер – особливе відчуття відповідальності за їх долю. Ми тут працюємо командою – разом із психологом і соціальним педагогом. І щодня плануємо їх день так, щоб вони постійно чимось були зайняті. Коли готувалися до сьогоднішнього концерту – розподілили ролі: хто буде зустрічати гостей, хто вручатиме подарунки, хто буде співати, танцювати. Вони цьому радіють. Павлу психолог показала, як в’язати – і він так захопився, що кожного року дарує нам нові шалі і ще готує такі подарунки для гостей. Він будь-яку схему здатен зрозуміти. Хлопці із задоволенням допомагають на кухні, працюють на земельних ділянках на території інтернату, захоплюються музикою, дуже люблять пісні, із задоволенням беруть участь у спортивних змаганнях – спортивний майданчик на території інтернату з’явився завдяки чудовій дівчині Катерині Малаховій, яка порадила нам показати роботи хлопців на конкурсі.

На запитання: «А що найголовніше в роботі з вихованцями інтернату» пані Жанна відповіла: «Найгірше – це жалість. Жаліти не потрібно. Їх потрібно зрозуміти і прийняти їх такими, як вони є. На початку зустрічі я згадувала про Валентину Михайлівну Нижеголенко – нашу землячку, яка часто приїжджала до інтернату. Її лякали, говорили, що не треба сюди приходити. Але після першого візиту вона сказала, що наче побувала в сімейному колі. Вона подарувала вихованцям інтернату збірку своїх віршів, яку вони просто з рук не випускають –  постійно її читають…».

Дніпрянський психоневрологічний інтернат для чоловіків висловлює вдячність всім, хто підтримує заклад і допомагає йому – ЗОШ №6 (директор Л.М. Гайсенюк), дитячому садку №18 «Івонька» (завідувач С.В. Шулежко), в.о. старости Дніпрянського старостинського округу А.А. Білому, депутату міської ради С.В. Хоменку, Новокаховському рибоводному заводу частикових риб (завідуючий рибним господарством О.О. Коршун). А за чудову концертну програму – вокальному дуету «Аквамарин» Дніпрянського Будинку культури (керівник С.П. Тішина), колективу Новолагерського сільського клубу «Серпанок» (керівник А. Мандриця), і вихованцям ЗОШ №6 – за чудові виступи.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.