НАВЧАННЯ ОБОРОНЦІВ: ТАКТИЧНІ І БОЙОВІ НАВИЧКИ ВІДПРАЦЬОВАНО.

Військові навчання резервістів та військовозобов’язаних добігли кінця у Новій Каховці. 196 батальйон 124 бригади тероборони завершив відпрацювання тактичних та бойових навичок щодо охорони та оборони нашого міста й кордонів області. Нагадуємо, збори розпочалися 5 грудня і тривали 10 днів. Оборонців розмістили у приміщенні колишнього д/с «Орлятко».

Завершили військові навчання урочисто: з вітаннями від обласного, міського  та районного керівництва, відголосом державного гімну у грудях та рівнянням на український прапор. «Сьогодні мені надали право від імені голови обласної державної адміністрації, від імені міського голови привітати Вас із закінченням зборів нашого батальйону. Вважаю, ми досягли своєї основної мети – зібрались швидко і організовано. Всі, до кого ми звертались, надали нам посильну допомогу: і в організації харчування, і в побуті. Спочатку було складно, але потім все налагодилося, пройшли заняття. Я ще раз хочу Вас привітати з цим, хочу бачити Вас всіх здоровими, побажати Вашим сім’ям, дітям міцного здоров’я, і щоб ми збирались тільки для навчань і для нашого вишколу. Нова Каховка – стратегічно важливе місто, і ми в будь-який час маємо бути готовими до захисту наших кордонів», – звернувся до солдатів заступник міського голови Нової Каховки Віктор Замковий.

Від районного керівництва слово взяв голова Нововоронцовської РДА Василь Тітаренко. Він висловив слова вдячності за те, що військовослужбовці покинули свої домівки і двотижневі збори витримали з мужністю і честю: «Хочу від себе особисто, від усіх голів райдержадміністрації подякувати всім Вам за активну участь у проведенні тренувальних навчань. Отримані навички за час тренувальних зборів будуть потрібними й надалі. Дай Бог, щоб вони ніколи не знадобилися на передовій, але якщо ми хочемо миру – потрібно захищатися, потрібно вивчати військову справу і навчатися воєнній справі».   

Особовий склад батальйону був нагороджений грамотами та подяками за службу: за сумлінне виконання службових обов’язків та розумну ініціативу, проявлену під час тактичних навчань – від голови Херсонської обласної державної адміністрації та від міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка; за вагомий внесок у зміцненні територіальної оборони української державності – від обласного військкомісаріату і командира батальйону Івана Лємєшева. За активну громадську позицію та участь у навчаннях подяки отримали оборонці і від голів районних державних адміністрацій Херсонщини.

Внаслідок оголошення в Україні військового стану, на території Новокаховської ОТГ розташувався 196-й батальйон 124-ї бригади територіальної оборони. Куратором роботи з розгортання батальйону було призначено заступника міського голови Віктора Замкового.

«В будівлі колишнього дитсадка «Орлятко», після 25 років його простою,  у зв’язку з необхідністю розміщення батальйону була зроблена величезна робота – і в заклад вдихнули друге», – повідомив міський голова.

Віктор Замковий подякував всім, хто допоміг створити необхідні умови для розміщення батальйону – забезпечив ремонт приміщення, оснастив його необхідними засобами. Це комунальні підприємства  «НК ЖЕУ» (директор Григорій Каневський), «Новокаховський Екосервіс» (директор Василь Нікулін), «Міський водоканал» (директор Валерій Радованець), «Новокаховське ШЕУ» (директор Анатолій Гуртовий), пасажирське КП «Автоцентр» (директор Євгеній Позняк), «Міський критий ринок» (директор Сергій Євстратов), депутати міської ради Олександр Афанасьєв, Сергій Хоменко, Юрій Власов, ТОВ «Монтажник» (директор Юрій Мусієнко), ТОВ «Технотеплосервіс» (директор Юрій Мусієнко (молодший), ПП «Електровех» (директор Сергій Кочкарьов), підприємці – Сергій Першин, Олександр Передерій, Віктор Шаповал, Олександр Горбачов, Надія Щербак, КП «Міський оздоровчий центр» (директор Олександр Галасов), професійний електротехнічний ліцей (директор Олександра Карпенкова), ПТУ №14 (директор Ігор Сердюк), Корсунська школа (директор Світлана Дук), КЗ «Центральна міська лікарня» (головний лікар Ігор Гайдаманчук), Новокаховський агроколедж (директор Геннадій Іванов), вище професійне училище (директор Микола Зальвовський) – всім особлива подяка від військового комісара і людей, які працювали на об’єкті. В будівлі було розміщено понад 300 чоловік.

7 грудня відбулася офіційна частина і початок навчань, 30% складу батальйону прийняли присягу. Збори тривали 10 діб.

Міський голова Володимир Коваленко детально розповів, скільки роботи було зроблено тими колективами, яким сьогодні подякували: « Колективи Григорія Каневського і Василя Нікуліна десять діб не виходили з території, поки не завершили всі заплановані роботи. І однієї подяки мало – ми більш вагомо відзначимо всі колективи, які брали в цьому участь. За три хвилини неможливо розповісти про все, що було зроблено цими людьми. Вони працювали, як мурашки. І в керівництва міста, і в цих працівників не було вихідних. І зробили все, що було потрібно. Це і є командна робота, яка дає результат».

Володимир Коваленко розповів: високопосадовці Міністерства оборони, оглянувши будівлю, висловили намір, щоб тут в подальшому розташувати батальйон на постійній основі, а в правому крилі – комісаріат. Розпорядженням Кабміну на облаштування будівлі можуть бути виділені додаткові кошти.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.