МАРКО ВОВЧОК – ЖІНКА – ЛЕГЕНДА.

«Живу думкою одною про ті світлі

   часи, коли людина стане володарем

 своєї долі, свого щастя».

Марко Вовчок.

21 грудня до Центральної міської бібліотеки завітали дев’ятикласники ЗОШ №4 на вечір-присвяту «Духовна спадкоємиця Шевченка» – до 185-ї річниці від дня народження Марії Олександрівни Вілінської (літературний псевдонім – Марко Вовчок), української та російської письменниці.

Бібліотекарі Сембратович С. та Акулова В. розповіли молоді, що Марко Вовчок – складна, суперечлива й загадкова постать в історії культури, причому не тільки української та російської. Жінка з чоловічим псевдонімом; росіянка за походженням, для якої Україна стала другою батьківщиною, і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладами й видавничою діяльністю.

Вілінська Марія Олександрівна народилась 22 грудня 1833 року в маєтку Єкатеринінське, Єлецького р-ну Липецької обл. у збіднілій дворянській родині. Її батько, Олександр Олексійович Вілінський, був армійським офіцером, мати, Парасковія Петрівна Данилова, походила із дворянського роду.

Українські твори Марко Вовчок стоять на межі романтизму й реалізму. Вона піднесла на вищий щабель розповідну манеру в українській прозі. Її проза вплинула на розвиток українського оповідання в другій половині ХІХ ст. Письменницю прийнято вважати першою жінкою в українській літературі.

Літературна спадщина її значна: дві книги «Народних оповідань», повісті «Інститутка», «Кармелюк», «Три долі», «Сестра», «Гайдамаки» та інші. Всього письменниця створила близько ста оригінальних творів і майже стільки ж перекладів.

Розповідь бібліотекарів супроводжувалась цитуванням віршів: Т.Г. Шевченка «Марку Вовчку», М.О. Некрасова «Не рыдай так безумно над ним» та ін. Показом відео «Марко Вовчок» та уривка із відео «Телевізійна версія композиції «Інститутка», що значно підсилило сприйняття матеріалу.

Присутні були вражені деякими фактами із життя та творчості Марко Вовчок: письменниця знала близько 10 іноземних мов, жінка з чоловічим псевдонімом, мала репутацію «фатальної жінки».  Навіть  коли лікарі виявили у письменниці пухлину мозку, у її русій косі не було ані сліду сивини…

На вечорі старшокласникам була запропонована вікторина «Топ-10 цікавих фактів про «фатальну жінку» – Марко Вовчок». Діти отримали від бібліотекарів у дарунок сніжинки та символ 2019 року за східним календарем – свинку-витинанку.

Марко Вовчок – жінка-легенда, була таємничою за життя, залишається загадковою і після смерті. Для читачів твори письменниці є джерелом естетичної насолоди та прекрасної української мови. Читайте та отримуйте насолоду від чтива!

Тим більше, що попереду – багато святкових вихідних. Тож, занурившись під теплу ковдру, чудова нагода присвятити час улюбленій книзі або відкрити для себе новий, ще не прочитаний твір. Цікавих вам відкриттів, а щоб здійснити їх – приходьте до Центральної бібліотеки. Тут завжди вам раді! І щасливого вам Нового року та Різдва Христового!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.