«МІСТО – ЯК СІМ’Я, ДЕ ВАЖЛИВІ ПОВАГА І СПІЛЬНА РОБОТА».

Напередодні Новорічних і Різдвяних свят ми завітали до міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка і поцікавились – яким був 2018 рік для нього як керівника і для Нової Каховки?

– 2018 рік стає історією. Ще кілька днів – і він піде в минуле. Він був певним роком випробовувань, бо пов’язаний з трьома процесами –  децентралізацією, а також реформами освіти і медицини. І це відобразилося на стратегії розвитку – з одного боку були позитивні моменти – децентралізаційні процеси щодо приєднання на сьогоднішній день чотирьох населених пунктів Дніпрянської селищної ради.

З точки зору реформи освітянської і медичної – цей процес відобразився негативно сумою державних субвенцій на утримання закладів освіти і медицини. А це, вкотре повторюю, делеговані повноваження. І ці фінансові ресурси були надані не в повній мірі. Тому протягом року довелося проявити надзусилля з метою вирішення цих питань.

Але місто жило, навіть попри такі проблеми – дефіцит коштів у 29 млн. грн..  Цей рік ми пройшли успішно за допомогою Асоціації міст України, Прем’єр –міністр Володимир Гройсман і голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, фінансовий і освітянський Департаменти області  теж нам суттєво допомогли. Спільними зусиллями ми цю проблему вирішили.

Місто зберегло всі освітянські, культурні, спортивні заклади. Збережена вся система позашкільної освіти. На об’єктах закладів різних галузей проводились численні ремонтні роботи. Оновлювали основні фонди комунальних підприємств: придбали новий автобус, новий транспорт для вивезення сміття, вкладали кошти в асфальтування доріг, в розвиток інфраструктури комунальних підприємств, покращували благоустрій міста – оновили площу навколо кінотеатру «Юність», Літній кінотеатр. Виділяли кошти на заміну вікон у школах.

Цей рік я вважаю успішним: ніхто не залишився поза увагою. Ми своєчасно почали опалювальний сезон, найпотужнішу котельню №9 в місті перевели на альтернативне опалення, таким чином зменшили собівартість послуги по наданню тепла. В попередні роки це зробили з котельнею №1 в районі старого автовокзалу. Тепер ми майже незалежні від газового опалення – крім чотирьох  дитячих садків і трьох шкіл.

Мешканці міста повинні мати більш якісні соціальні послуги. Тому на вул.. Французькій ми побудували сервісний центр. По вул.. Першотравневій в районі гімназії впроваджуємо інвестиційний проект на 22 млн. грн. – будуємо ЦНАП.  

Формуючи бюджет 2019 року, ми передбачили вирішення питань, які не змогли розв’язати  у 2018 році. Причина – змушені були знімати кошти, передбачені на ці роботи, щоб закрити дефіцит по заробітній платі лікарям та освітянам.

Загалом, був повноцінний – господарський, фінансовий, культурний, спортивний рік. Місто не стало гірше – воно чисте, прибране. Може мешканці міста в силу певних обставин цього не помічають. А хто рік-два був за межами Нової Каховки – завітавши, одразу звертає увагу на позитивні зміни.

На 2018 рік нам ображатися нічого. Він певні проблеми нам висвітлив – та ми з ними справилися. До Нового року ми підходимо з певними успіхами і подальшими планами. Добре, що цей рік закінчується непоганою стартовою площадкою для 2019 року. Є всі підстави, що у новому році буде більше можливостей для оновлення, розвитку міста.

Щоправда, найбільше проблем сьогодні – у людей похилого віку, одиноких. Маленька пенсія, відсутність поряд рідних. Але цією категорією людей ми особливо опікуємося. Майже 500 тис. грн.. виділено на надання матеріальної допомоги. Такі люди до нас звертаються – і ми допомагаємо: одиноким, хворим, тим, хто опинився в скруті.

Володимир Іванович, чи були в 2018 році знакові зустрічі, які можуть позитивно вплинути на подальший розвиток Нової Каховки?

  • Дійсно, цей рік – особливий, багатий на нові зустрічі, зміни, нових друзів. В череді цих зустрічей – багато знакових, вагомих для Нової Каховки. Я вхожу до складу правління Асоціації міст України від Херсонської області. Рік розпочався зустріччю з Прем’єр-Міністром України Володимиром Гройсманом. У березні цього року ми озвучили йому проблеми з медичною і освітянською галузями на містах. Після цього були дані доручення головам обласних адміністрацій – і питання було вирішено. 29 млн. грн.. для вчителів та лікарів місто отримало.

У  2018 році в наше місто зайшла 57-а окрема мотопіхотна бригада. Сприйняли спочатку по-різному: в когось була тривога, в когось – радість. Але до такої події потрібно нормально ставитись. Це українська армія, чиїсь батьки, сини, діти. Армія завжди повинна бути зі своїм народом.  Крім того, в нас є об’єкти, які потрібно захищати. І кордон з Кримом недалеко – 55 км. Та головне – жителі Нової Каховки, прийнявши в місті військових, продемонстрували повагу і турботу вже з перших днів. Зародилися шефські стосунки. Делегації новокаховчан вже відвідали бійців, які зараз несуть службу на сході України, з подарунками до Нового року і Різдва. І в економічному плані для міста це важливо: розпочато будівництво житла для військових, бюджет міста отримає податок від військових – по 15 млн. грн. на рік. В місто зайде військовий госпіталь – а це перспектива більш якісного медичного обслуговування з точки зору медичної апаратури.

В цьому році були три зустрічі з Президентом України Петром Порошенком – дві в Києві, і одна в Херсоні. Мав нагоду поспілкуватися з ним про реєстрацію військової частини в місті, про додаткові інвестиції.

В Новій Каховці побували перші особи медичної системи Збройних Сил України. Побували в нас представники ОБСЄ, волонтери зі США.

Нова Каховка уклала договір про співпрацю з тепер вже містом-побратимом Дрогобичем – і наступний рік обіцяє багато цікавих зустрічей і поїздок, обмін делегаціями. Активним було культурне і спортивне життя – в Новій Каховці протягом року  побували театральні колективи і відомі виконавці, видатні спортсмени.

Рік подарував надзвичайно багато цікавих зустрічей. Кожен з наших гостей залишив в своєму серці гарну згадку про Нову Каховку і добру згадку про себе. Кожна ця зустріч була на користь іміджу міста, для залучення інвестицій, для розвитку економіки.

Але в цьому році, як і в попередні роки, я найбільше ціную громадську, політичну, депутатську, фінансову стабільність, яку демонструє більшість мешканців міста. Бо коли є стабільність, спокій, відповідальність за місто – в такій ситуації ми разом зможемо вирішити будь-які проблеми.  

          Чого Ви очікуєте від року наступного?

  • Важлива новина – ми прийняли бюджет наступного року, а це становий хребет розвитку будь-якої території. Робота над ним тривала два місяці: перший заступник Леонід Чурсинов, фінансове управління, податківці, економісти,всі відділи – економіки, капітального будівництва, комунальні – вели роботу, щоб сформувати цей документ і написати Програму розвитку міста. Якщо немає Програми, якщо не прописана кожна дія – цю роботу ніхто не профінансує. Сформований нормальний бюджет. Назву лише одну цифру: 2018 рік ми починали з бюджетом розвитку 4 млн. 850 тис. грн.. у 2019 році – це вже сума 27 млн грн. – в 5,5 разів більше! Ми ретельно прорахували дохідну частину, наші видатки – і ми реально розуміємо, що місто зміниться. Зміниться на краще. Це нові транспортні засоби, оновлені вулиці, внутріквартальні проїзди, нові вікна, ремонти у школах і дитсадках. 60 проектів в цьому році місто подало з метою отримання фінансів з інших обласних і державних джерел. Ми шукаємо різні напрямки подальшого розвитку міста. Я щиро дякую всім, хто ретельно працював над бюджетом міста на 2019 рік.

Вірю, що новий рік  буде ще успішнішим. Ми маємо можливості багато зробити. Передбачено кошти на розвиток не лише міста, але і сільської території. Як об’єднана громада, дніпрянський старостат має отримати державні кошти на розвиток своєї інфраструктури.

Єдине, про що прошу мешканців – 2019 рік – рік виборів. Робіть свій вибір, але залишайтеся людьми, і ніякі політичні уподобання не повинні стати елементом розладу, протистояння, руйнації того спокою, який ми з вами досягли. Вибори проходять, а життя залишається. Наше місто – це сім’я. А в сім’ї потрібно мати розум, відповідальність, бажання чути, поважати і будувати нормальне життя.

Розпочалися свята, які пов’язані з православною вірою і  концентрують нашу увагу на тому, як ми прожили, що загадуємо на майбутнє. Всі ми сподіваємося, що будь-які переміни будуть на краще.

Людина повинна мріяти і сподіватися. Але для здійснення мрій ще потрібно щось робити нам всім разом. Бо за цю землю ми несемо відповідальність. Нехай всі наші сподівання, помножені на конкретні дії і взаємну повагу стануть реальністю щасливого життя. Бажаю духовного багатства, душевного спокою, людської віри, впевненості. Пам’ятайте про батьків, турбуйтеся про дітей і рідних. Бажаю вам реформ – позитивних. Змін – які дозволять пишатися містом і країною. Ми з вами навчилися домовлятися, розуміти, підтримувати. З вірою в Бога давайте крокувати у майбутнє – щасливе, людське. Нема на землі кращого місця для життя, ніж Україна. Не шукайте кращого життя за кордоном. Давайте свою країну зробимо щасливою – своїми діями, правильним вибором політичних уподобань, своєю культурою. Проженемо в минуле злобу, заздрість – це не ті порадники, які роблять життя щасливим.

Не треба боротися проти когось – давайте боротися разом за щось. А це – щасливе життя, гарне місто, виховані діти, якісні послуги.

Бажаю, щоб у кожного вистачило сил, духу, матеріальних статків відсвяткувати Новий рік і Різдво Христове. І з новими силами продовжити успішне, наповнене важливими подіями життя у нашому унікальному місті – Новій Каховці! 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.