Розпочато монетизацію житлових субсидій. Найбільш поширені запитання.

27 грудня 2018 р. уряд схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, запровадивши з 1 січня 2019 року монетизацію субсидій. На найбільш поширені запитання, які виникли у зв’язку з цим у отримувачів субсидій, відповідає начальник відділу грошових виплат і компенсацій УПСЗН Нової Каховки Неллі Плохотнюк.

Що зміниться?

Раніше субсидійні кошти з держбюджету йшли до житлово-комунальних підприємств через територіальні управління соцзахисту. Тепер же ці кошти надходитимуть на спеціальний рахунок субсидіанта в «Ощадбанку» (їх можна буде відслідкувати в персональному кабінеті і використати тільки на оплату житлово-комунальних послуг), і вже через банк відбуватиметься розрахунок по субсидії з надавачем послуг. Після цього субсидіанту приходитиме від «Ощадбанку» смс-повідомлення, скільки залишилося доплатити з власної кишені.

Що і коли потрібно робити, щоб монетизація почалася?

З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за оформленням допомоги вперше.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто вже отримує субсидію.

Усім громадянам, які вже отримують субсидію, обов’язково необхідно з травня 2019 р.  подати заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення, та надати дозвіл на обробку персональних даних. При цьому в «Ощадбанк» йти не потрібно.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи.

Взагалі ж, нікому із субсидіантів не потрібно буде йти до банку окремо, щоб розпочати процес монетизації. На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому буде відображатися розмір житлової субсидії у грошовій формі.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.