«Спасибі Вам, одвічна Земле, що народили і мене» ( вечір–елегія в Юнацькій бібліотеці  до ювілею поета).

Нам, новокаховчанам, є про кого з гордістю говорити, чим пишатися – творчістю нашого земляка – поета, лауреата Міжнародної літературної премії імені Олексія Кручьоних Анатолія Павловича Бахути, який прославляв щирим поетичним словом любов до рідної країни, до її людей,  рідної землі, до природи, до всього, що нас оточує.

 

 

Дніпро! Земний потік небес!

Блакитні очі України.

Недаром славлено тебе

Незлими предками моїми…

О, стрічко слави голуба!

За древні і сучасні битви,

Дніпро Славутич, та хіба

Тебе я зміг би не любити…

Анатолій Бахута  «До Славутича»

Новокаховська юнацька бібліотека до 80 річчя  поета підготувала низку заходів: книжкову виставку за епіграфом поета  «Спасибі Вам, одвічна Земле, що народили і мене», плакат з портретом «Щасливі ми: в нас є майбутнє!»  і  цитатами з поетичних творів Анатолія Павловича – все для читачів юнацької, запросили студентську молодь на вечір-елегію.

Моєї долі ти крилата птиця,

Ти музика труда мого простого,

Ти співвітчизників кипуча рать.

Мені і справді слід було родиться,

Бо тут мені і жити є для чого,

І є за що кохати і вмирать.

Анатолій Бахута  «До Батьківщини»

Затишна читацька  зала  юнацької бібліотеки зустріла студентів з викладачами Новокаховського вищого професійного училища (директор Микола Зальвовський, викладачі; Лариса Кравчук, Ольга Кремень, Наталя Смолянінова ). На зустріч з молоддю запросили поета, журналіста, члена  Національної Cпілки письменників України, голову спілки письменників Херсонщини Олександра Петровича Гунька.

Бібліотекарі  розповіли про ювіляра  Анатолія Бахуту,  його життєвий та творчий шлях. Презентували книжкову виставку на честь поета, книги зі збірками творів самого автора: «Передчуття», «Красуне  Вічність», «Дань», «Сталеві бризки», «Анатолій Бахута. Вибрані твори», «Вежі та вітрила». Теплими спогадами озвався про Анатолія Павловича і презентував книги про поета його товариш,  колишній співробітник по перу в редакції  газети «Нова Каховка» Олександр Гунько: «На вулиці генія», «Памятайте мене, як себе». Нагадав молоді, що за життя не видали жодної книги поета, а все ж  Анатолій Бахута нам залишив біля чотирьох тисяч творів різних за жанрами –  поеми, вірші, байки, гуморески, афоризми.  Читацька зала  наповнилася молодими дівочими голосами – читали поезію поета – земляка, уривки з віршованих творів, відкриваючи для себе Бахуту-філософа, лірика, гумориста, який покинув цю чудову « Землю, що народила і його»  і відійшов за обрій, так і не дочекавшись жодної виданої книги.

…Я щупав атом, сіяв зерна,

Чув тріск мечів і трепіт нень,

Спасибі Вам, одвічна Земле,

Що народили і мене.

А Бахута «Вдячність»

Тепер активні сподвижники поета популяризують творчість Анатолія Бахути на творчих  вечорах, в літературно-музичних клубах,  на міському молодіжному фестивалі  «Смарагдове місто», обласному фестивалі дитячої та молодіжної творчості «Дотик до чуда».

Ніде мені не здійснити мету,

Ніде такого не зростити хліба,

Щасливим можу бути тільки тут.

Землянам в Україні я потрібен.

Анатолій Бахута. «Сповідь»

                                                 Підготувала провідний бібліотекар Марія Федотова

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.