СПІЛЬНА МОЛИТВА – ПРО ЩАСЛИВУ ДОЛЮ ДЛЯ ВСІХ.

Свято Водохреща, яке називають Богоявленням – особливо урочистий, світлий день, коли звучать слова «Христос хрещається», а у відповідь «В ріці Йордані».

В цей день у храмах та церквах проходить урочисте Богослужіння, освячується вода. За традицією в небо випускають білих голубів. За православним віровченням, в цей день Дух Святий надає воді особливих властивостей. В ніч на Водохреща намагалися не спати, вірили, що опівночі відкривається небо, і щирі бажання людей обов’язково будуть почуті. Це особливий день очищення душі від суму і тривог, від негативних думок і прагнень, день подяки вищим силам за все, що маєш у житті, день прохання про здійснення заповітних бажань і прагнень, день прощення кривдників, звільнення своєї душі від образ, заздрощів і ненависті. Увесь світ на Богоявлення очищається і оновлюється, наповнюється чистотою і світлом!

В Новій Каховці це величне православне свято цього року було особливо масовим. Сотні віруючих прийшли цього дня до Свято-Андріївського Собору, де службу провів архієпископ Філарет, до Церкви Святого Миколая на вул. Соборній – взяли участь у богослужінні, проведеному протоієреєм Миколаєм (Щуцьким), до Свято – Пантелеймонівської церкви, де водохресне богослужіння провів протоієрей Миколай (Ананьїн).

Вже традиційно новокаховчани – а серед них і військові дислокованої у Новій Каховці 57-ї ОМПБр –  прийшли і до Хрещенської купелі на березі Дніпра. Святкового настрою додали творчі колективи міського Палацу культури.

Богослужіння відбулося цього дня і біля джерела за Літнім театром – улюбленого місця сили і здоров’я для мешканців, які щоранку купаються у джерелі в будь-яку пору року. Протоієрей Миколай Щуцький) провів тут богослужіння, побажав мирянам та військовим здоров’я, щасливої долі. У міському парку біля джерела військові розташували два великих намети, в яких новокаховчани могли зігрітися, випити склянку надзвичайно запашного чаю, і пригоститися бутербродами та печивом. А тим часом присутні на освяченні води військові всі по черзі занурилися у чисту джерельну воду – для очищення душі, духовного і фізичного зміцнення.

В кожному куточку міста, де в цей день проходили богослужіння і освячення води, була надзвичайно світла атмосфера, сповнена добром, порозумінням і єдністю. Світла радість була на обличчях і дітей, і дорослих.

Свято Богоявлення, Водохреще – величний день в житті християнського світу. Як нагадували, звертаючись до людей, священнослужителі, сотні років тому Бог у цей день з’явився людям у Святій трійці – Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Дух Святий. «В цей день ми повинні пропустити через серце це величне свято, яке повинно бути щодня, – лунало у храмах і церквах. –  Сьогодні ми єднаємося з Богом і величними радостями, які він нам дає». «Сьогодні ми прийшли на наш український Йордан, який бачив Апостолів – Андрія Первозванного, який можливо стояв саме там, де ми зараз стоїмо, – звучали слова священника на березі Дніпра біля чистих джерел. –  Християнську віру підіймали величні українці – Рівноапостольна княгиня Ольга, Володимир Великий, і сьогодні ми вчимося бути щирими християнами. І спільною молитвою будемо просити один для одного здоров’я, щасливої долі».

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.