Зміни у державній підсумковій атестації

25 січня 2019 року набув чинності новий Порядок проведення державної підсумкової атестації. Він направлений на розширення можливостей учнів під час проходження ДПА.

Серед основних змін – зарахуванням сертифікатів або дипломів з міжнародних мовних іспитів як оцінкою за ДПА відтепер можуть скористатися не лише одинадцятикласники, а й учні 9-х класів.

Крім того, атестацію складатимуть і учні 4-х класів. У цьому випадку ДПА проводиться виключно для моніторингу якості освіти і не спричиняє жодного впливу на оцінювання результатів навчання школярів.

Перескласти цього року ДПА в формі ЗНО зможуть студенти ОКР «Молодший спеціаліст», що у 2018 отримали незадовільну оцінку за результатами атестації (1-3 бали). Йдеться про тих, хто після 9-го класу отримує фах у закладі професійної або вищої освіти і одночасно закінчує здобуття повної загальної середньої освіти. Торік такі студенти вперше складали ДПА в формі ЗНО з української мови.

У Порядок також внесені зміни, що почнуть діяти з 1 січня 2021 року. Це обов’язкове проходження ДПА у формі ЗНО з математики для тих, хто отримує повну загальну середню освіту. Тобто випускників 11-х класів, а також учнів закладів профосвіти та студентів закладів вищої освіти, що вступали на базі 9-ти класів.

Джерело: прес-центр МОН

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.