Патронатні вихователі – тимчасова родина для дитини.

У 2016 році в нашій країні було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», завдяки таким змінам вперше у законодавстві закріплено таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

В розвинених країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків, а для України це досить нове явище. Суть патронату в тому, що дитину, вилучену з сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах, відправляти не в притулок, а на кілька місяців у патронатну сім’ю.

Сімейний патронат допомагає дітям, батьки яких деякий час не можуть опікуватися ними в силу різноманітних обставин. Адже випадки бувають всілякі – ухиляння батьків від виконання батьківських обов’язків, жорстоке поводження, коли дітям загрожує небезпека, іноді батьки хворіють – і за дітьми немає кому доглядати.

На плечі патронатних вихователів лягає догляд, реабілітація, виховання дитини на період, допоки у його біологічній родині все налагодиться, або для дитини не знайдуть відповідний дитячий будинок сімейного типу чи прийомних батьків. Таким чином, є можливість уникнути влаштування дитини в дитячі будинки або притулки та попередити страждання та психологічні травми, з якими потім доводиться довго працювати.

Згідно з текстом постанови, патронатним вихователем може бути громадянин України від 35 до 60 років, без судимостей, та який має досвід виховання дитини і відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання і реабілітації дитини.

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання та комплексна професійна підтримка.

Детальнішу інформацію щодо створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя можна дізнатися у міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новокаховської міської ради за адресою: м. Нова Каховка, вул. Новоселівська, буд. 5.

Директор Н.В.Корсакова

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.