Герої Крут – для нащадків взірець.

29 січня – одна з найбільш трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань. Цього дня вся Україна вшановує пам’ять загиблих під Крутами. Для новокаховчан ця подія – символ героїзму та відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії та безпечності.

Віддати шану полеглим вирішили на урочистостях у міському Палаці культури. Тут відбувся концерт-пам’ять, присвячений 101-ій річниці битви під Крутами.

Урочистості проходили за участю керівництва міста, військових, студентської молоді та просто небайдужих містян. Пам’ять героїв Крут вшановували хвилиною мовчання, а від громади міста – голова молодіжної ради при міському голові Анастасія Жила та учасник бойових дій на Сході Віталій Мойса – поклали корзину-пам’ять до скульптурної композиції «Захисникам України».

Творчі переживання на сцені втілили колективи Палацу культури, вихованці Дитячої школи мистецтв, представники студентської громади: вокалісти Катерина Петрийчук, Яна Павлівська, Кирило Доценко, Віолета Шеремет, Поліна Данилевська, Катерина Дядіова, Юлія Сабадаж, народний гурт «Забава», вокальний квартет «Горлиця», вокальний ансамбль та ансамбль танцю «Первоцвіт», зразковий ансамбль танцю «Ручеёк», школа танцю «Life in dance».

Довідково. В кінці грудня 1917 уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків надзвичайно дратувало проголошення Україною самостійності. Спочатку Москва створила окремий «український червоний уряд» зі столицею у Харкові, який фактично оголосив війну незалежній частині держави. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати складали до 300 убитих, поранених, полонених. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років. Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.