Презентація книги про “кам’яні вишиванки” для учнів ПТУ № 14

24 січня 2019 року в приміщенні гуртожитку ПТУ №14 відбулась презентація книги «Кам’яні вишиванки Нової Каховки».

Книга-альбом вийшла друком у херсонському видавництві «Наддніпряночка» за сприяння та підтримки Українського культурного фонду в рамках реалізації проекту “Кам’яні вишиванки Нової Каховки — патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення”.

Видання розраховане на широке коло читачів, а також буде цікаве архітекторам, художникам та всім, хто прагне знати історію рідного краю.

Учні (57 осіб)  ознайомились з основними розділами книги, дізнались імена людей завдяки яким місто набувало досконалого та чудового вигляду та, за допомогою слайд- презентації, роздивились неповторні орнаментальні панно, якими прикрашені фасади дитячих садків, шкіл та двоповерхових житлових будинків у старій частині міста.

У цих панно переважають вибагливі рослинні орнаменти, в яких  простежується зв’язок з мистецтвом українського модерну та народною вишивкою: різноманітні квіти, виноград, колоски пшениці, вазони, куманці тощо.

Молодь, що приїхала на навчання до Нової Каховки з різних куточків Херсонщини, наочно побачила що у наш час спадщина школи бойчукістів збирається по крупицях мистецтвознавцями. Тому і нам необхідно зберегти цю красу в місті, бо стара частина Нової Каховки – це практично «музей під відкритим небом».

Інформацію надано в.о. начальника відділу культури і туризму Я.Є.Малигою

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.