МАЙБУТНІЙ ПРЕЗИДЕНТ МАЄ БУТИ… ЯКИМ? (ОПИТУВАННЯ НОВОКАХОВЧАН)

Перша особа держави – Президент України. Чи добре ми розуміємо, які обов’язки покладає на свого обранця ця посада? І як ці обов’язки, ці повноваження розуміють виборці? Які сподівання вони покладають на майбутнього президента, і як розуміють його роль в житті країни? Журналісти КП «Новокаховська міська радіоорганізація» поспілкувались з мешканцями міста і попросили їх відповісти на ці запитання. І ось що з’ясували.

Більшість новокаховчан вже визначились з кандидатом, та готові взяти участь у березневих президентських виборах 2019-го року. Про це вдалося дізнатися під час опитування мешканців на вулицях та в громадських місцях нашого  міста. Ті, хто в роздумах, або не будуть голосувати – випадки поодинокі. Пояснюють таку позицію повною зневірою у виборчій системі або відсутністю гідного кандидата. Серед найбільш часто згадуваних –Володимир Зеленський, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Звучали також імена висуванців з південного сходу – Євгена Мураєва та Юрія Бойка.

А ми перш за все поцікавились – яким, на думку новокаховчан, має бути Президент?

Для когось посада президента – гарант, обличчя, перша особа держави. За їх твердженням, він має виключно зосередитись на зовнішньополітичних питаннях, як передбачено чинною Конституцією.

Інші вважають, що на практиці не все так просто. І без втручання у внутрішню політику держави не обійтись. Ця група людей нарікає на складне соціальне становище: недостатній рівень заробітної плати, маленькі пенсії, позахмарні комунальні тарифи. Вони впевнені: президент має жорстко контролювати цю ситуацію.

Новокаховчани також відмічають необхідність інвестування в освіту і медицину, зниження тиску на малий та середній бізнес, створення нових робочих місць, підтримки сільського господарства.

«Має бути господарем і патріотом… Тоді він забезпечить економічне зростання, вижене корупціонерів», – запевняє жіночка середнього віку.

«Повинен бути гарним батьком для народу, дбати про свою сім’ю», – підтримує думку інший опитаний.

Багато хто звертає увагу на відсутність нових облич та необхідність очищення вищих кіл влади. «По факту залишаються ті ж люди: олігархи, корупціонери, колишні члени партій-і не однієї», – відверто ділиться працівник комунальних служб міста.

На запитання про першочерговість дій новообраного глави держави відповіді лунали різні.

Майже всі згадали про неодмінність завершення воєнного конфлікту на сході та зниження вартості комунальних послуг. Серед інших тверджень – «розігнати всю цю братію» (ред. – Верховну раду), «щонайменше, не красти» та «хоча б виконати свої обіцянки». Ось такої думки новокаховчани – принаймні, ті, до кого ми звернулись із запитаннями.

А ми нагадаємо, що станом на 8 лютого, до ЦВК для участі у президентських виборах подала документи 91 особа – це рекордна кількість за всю історію президентських виборів в Незалежній Україні. З них зареєстровано кандидатами на участь у виборах Президента України 44 особи. Документи у ЦВК можна було подавати  з 31 грудня 2018 року  до 3 лютого 2019 року. А також обов’язковим пунктом було внесення грошової застави в розмірі 2,5 мільйона гривень. Реєстрація всіх кандидатів завершена 8 лютого. Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.