Мовний екскурс: Зазирни у Слово…

Найскладніша, найофіційніша, найцікавіша, найстаріша, найрідніша…

В міській бібліотеці для дітей говорили про мови світу.

Восьмикласники гімназії знайомилися з цікавими мовними замальовками, історичними фактами, намагаючись з’ясувати – як отой журавель, що «облітав сто морів, сто земель» – які  ж бувають мови?

Отож, найпоширенішою і  найстарішою мовою світу  є мова, якою почали писати ще в 3 ст. до н.е., мова піктограм і ієрогліфів – китайська мова. Мовознавці і перекладачі одноголосно стверджують, що перекладати і писати китайською – справа невдячна, дуже великий ризик зробити помилку, змінивши суть сказаного. Ба, навіть, маркетологи відомого бренду «Coca-Cola» не стали точно передавати назву ієрогліфами.

Але наших читачів той факт не зупинив! Тим більше, 2019 рік проголошено в Україні  Роком Китаю, тим більше, за китайським календарем 6 лютого – перший день Нового року. Отож, побажання китайською всім і кожному у Новому році від 8 -А класу!

А побажали ми вам – щастя!!!

До речі, якщо відповісте що для вас означає слово  «щастя» українською, – збудеться неодмінно;))

Дуже тішить, що для новокаховських  підлітків «щастя» – це сім’я і друзі! Це дійсно круто!!!

Найофіційнішою мовою світу названо англійську мову. І це не дивно, адже цією мовою «промовляє» абсолютна більшість видань і сайтів (близько 80 %), крім того англійська є державною у 67 країнах світу!

Найскладнішою  на нашому «Мовному екскурсі» ми визнали в’єтнамську мову. Через те, що у ній кожний голосний звук може прозвучати у різних варіаціях, що змінюють зміст. І ще тому, що її не знав Джузеппе Меццофанті,  а він володів 38 мовами і 50 діалектами!

А от найріднішою є Наша! Українська!

Більше ніж 100 офіційних заборон  за 400 років, – вагомий привід почати говорити, читати і писати Українською, чи не так?!!! Бо зрештою, цінність мови сьогодні визначаємо ми.

Бережіть себе і близьких, вибирайте правильні слова, бо вони збуваються!!!

Підготувала і провела провідний бібліотекар міської бібліотеки для дітей Світлана Гайдай.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.