«ДЛЯ МЕНЕ ВІДРОДЖЕННЯ БАСКЕТБОЛУ СТАЛО СПРАВОЮ ЧЕСТІ».

«Коли ветерани запросили мене пограти у баскетбол – я із задоволенням скористався запрошенням. Ми грали, розговорилися – і зрозуміли: час в місті відродити цей улюблений багатьма вид спорту», – із захопленням розповідає про перші кроки до втілення мрії багатьох новокаховчан нинішній президент клубу «Імпульс», підприємець, депутат Новокаховської міської ради Віталій Перетятько. Два роки тому цей вид спорту у Новій Каховці не мав ознак системності. Ветерани залишалися вірними баскетболу, час від часу збиралися, щоб пограти. Але що далі? Де наступні покоління, майбутні зірки баскетболу?  І потрібен був такий собі відчайдух,сміливець, який зміг би все це організувати,об’єднати в одне ціле, закрутити колесо баскетбольного розвитку. «Я вирішив ризикнути! Заради відродження баскетболу в Новій Каховці створив клуб «Імпульс». І не шкодую про це!», – зазначає нині Віталій Перетятько.

 • Чи знайомі Ви були з цим видом спорту раніше?
 • Я захоплювався спортом зі школи. Потім грати у баскетбол я продовжив у технікумі, далі – в інституті. Тому цей вид спорту близький мені. І відродити його у Новій Каховці стало для мене справжнім викликом, справою честі. Тож поступово ми організували клуб, спочатку почали об’єднувати ветеранів баскетболу. Їх на сьогодні не так багато. І тому хочу назвати кожного: Григорій Каневський, Анатолій Непомнящий, Микола Дзюбенко, Ігор Тобінський, Михайло Карп’юк, Олексій Торба, Ігор Дучев. Всі вони – заслужені, досвідчені ветерани, «стара гвардія» ще радянського баскетболу. Записали в команду ветеранів і мене. Я вдячний ветеранам, що в будь-яку пору року вони приходять на тренування. Я в захваті від того, наскільки вони вірні обраному виду спорту. І не лише самі із насолодою грають – а переживають, хто гратиме далі? Місту необхідно виховувати майбутніх майстрів баскетболу! Від розмов перейшли до конкретної справи. Спочатку попросили час на тренування у спортивних залах міста. Звернулись по допомогу до міського голови. Він жодного разу не відмовив нам у втіленні здавалося б авантюрних проектів по відродженню баскетболу. Ми одразу відчули серйозну підтримку – цим не всі міста можуть похвалитися. Наш клуб пишається такою підтримкою. Завдяки відділу молоді, а також відділу освіти – тренеру Петру Бойку – змогли налагодити тренування у спортивному комплексі «Гарт» і спортивній залі «Будівельник». І врешті під емблемою клубу «Імпульс» ми зібрали понад 180 прихильників баскетболу!

Нині клубу «Імпульс» вже два роки. В ньому є команди гравців різного віку. Починали нелегко. Не було тренерів – почав шукати серед граючих баскетболістів. Не було дитячої команди – почали набирати дітей. Серед перших юних гравців був і мій син Богдан. Спочатку хлопців було четверо. Приходимо – зала пуста. Огортав відчай – чи зможемо зібрати команду? Але така ситуація тривала недовго. Нині серце переповнює радість – гравців зібрали стільки, що залів вже не вистачає!Діти не просто ходять, щоб чимось зайнятися – вони захоплені баскетболом, і прагнуть успіхів і перемог!

Ми починали з тренувань у «Гарті» – нині вони проходять у двох спортивних залах – «Гарт» і «Будівельник»,  і СЗОШ №8, 5 днів на тиждень. Є ідея реконструювати «Гарт», і саме там продовжувати розвивати новокаховський баскетбол. Крім дитячої, в нас створено ще дві команди гравців віком до 40 років. Це команди «Будівельник» і «Автостан». Вже сьогодні ці команди представляють наше місто  на обласних змаганнях. Успіхам команда завдячує тренеру Володимиру Філатову – він працює в системі ДЮСШ, завдяки клубу отримав вищу освіту і має ліцензію. Навчався в Одесі, атестацію проходив у Дніпропетровську. Він зміг запалити любов’ю до баскетболу і дітей, і їх батьків. І після кількох місяців тренувань діти просто змінювалися на очах – підтягнуті, змужнілі, відповідальні, із задоволенням поспішають на тренування. Батьки не натішаться! Та головне – заняття баскетболом все більше стає модним серед підлітків. Вони спілкуються в групах, пишаються своїми успіхами. А ще – це командна гра, як і футбол. Тому тут важливо відчувати дух команди, розуміти, що ти – її частина, від якої залежить загальний успіх. В цьому році є намір придбати нову форму для найменших – команди «Мініпульси». А загалом в клубі і для дітей, і для дорослих – демократичні стосунки. Всі ми, як тільки одягаємо форму – підкоряємося правилам баскетболу і командам капітана.

 • А хто вони, капітани ваших команд?
 • В команді «Будівельник» – Максим Феоклістов, підприємець, інтелігентний хлопець. Але коли він виходить на майданчик – перетворюється на супермена. Кожен, хто виходить і починає грати – забуває про посаду, вік, зріст. Всіх захоплює спортивний азарт і прагнення до нових результатів, до перемоги.

У команді «Автостан»  капітан – Антон Педченко. Людина, яка не просто живе – дихає баскетболом! На всі тренування він бере свого сина – першокласника Максима. На недавньому турнірі хлопчина отримав приз серед членів команди «Мініпульси» як кращий гравець. Бере приклад з батька.

За ці два роки в нашого клубу з’явилося багато «баскетбольних» друзів. В районах області вважається престижним запросити на гру членів нашого клубу.

 • Коли «Імпульс» вперше заявив про себе?
 • Ми організували зимовий кубок – рік тому. Міський голова тоді вручив форму команді «Автостан». Я дуже хотів, щоб цей подарунок зробив саме він – бо створення і розвиток нашого клубу – в першу чергу його заслуга. Дизайн форми придумали самі. Адже гравці в команді – люди різних професій – є фотографи, майстри реклами і відео зйомок, лікарі. Вони всі – самодостатні особистості. Активно працюють, і займаються своїм улюбленим хобі – баскетболом. Я власним прикладом показував, що клуб – це самоорганізація. В мене є певні можливості, ресурси. Я допомагаю, чим можу. А разом ми, як аматори пропагуємо, розвиваємо баскетбол в місті і залучаємо до гри молодь Нової Каховки. Мене чують. Багато хто з членів клубу кинув палити. Ми їздили до Маслівки – показували майстер-клас. І нині там теж грають – тиждень тому я завіз і подарував їм м’ячі. А вони повернули гроші – кажуть, колядували на свята, саме для того, щоб придбати м’ячі. Ось таку цінність має захоплення баскетболом! Ми щомісяця збираємо внески – за ці кошти клуб має можливість купувати необхідні дрібниці для проведення змагань – воду, подарунки на день народження, торти для маленьких гравців.

Ми на всіх змаганнях пропагуємо Нову Каховку. З нами завжди – прапор міста і прапор нашого клубу «Імпульс».

  • З дня заснування клубу чи були моменти розчарування, відчаю? Про що Ви, можливо, шкодуєте?
  • Нині шкодую лише про одне – що не можу дати нашому клубу більше. Непроста ситуація в економіці і бізнесі. Зросла кількість змагань. І дитячих турнірів більше, ніж дорослих. Дітей хочеться заохотити медалями, дипломами, солодкими подарунками. Відзначити кращих – тоді вони ще наполегливіше грають. Для них це така радість! І вагомий стимул! Ми проводимо збори з батьками вихованців. І там я дякую за те, що вони обрали наш клуб і цей вид спорту. За те, що вони займаються дітьми. І прошу, щоб вони дітей не карали за невдачі. А також стимулювали захоплення дітей – м’яч або форма у подарунок, батьківська підтримка, вболівання. Тоді дитина буде розуміти, що ви – разом з нею. В нас створено групи в соцмережах – в кожної команди своя група, тренер розміщує важливу інформацію, вони спілкуються, і в курсі всіх змін. В нас є свої традиції. Для того, щоб новачок одягнув форму – це потрібно заслужити. Пройти певні психологічні і фізичні випробування. Команда спостерігає за новим гравцем, і дозвіл набити своє ім’я на формі і одягнути її дає саме команда. Баскетбол має свої особливості. Той, хто хоча б раз спробував грати – розуміє, як це важко, і які фізичні вимоги він передбачає – внутрішню дисципліну, міцні руки і ноги. Є цікавий ролик про те, як збірна СРСР перемогла збірну США і виграла Чемпіонат світу – за три секунди – у 1972 році. Це повчально! І заради таких секунд варто наполегливо тренуватися.
  • Які спортивні баталії очікують на баскетболістів «Імпульсу» у 2019 році?
  • Зимовий Кубок «Імпульсу» вже відбувся у січні цього року. Приємно, що крім керівництва міста, відділу сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту, серед глядачів було ще багато молоді. Важливим для нашого міста став Кубок ветерана баскетболу Вадима Гладуна, який був визнаний кращим гравцем в Універсіаді в США. З рук брата президента США, Роберта Кеннеді, він отримав нагороду – Кубок, який привозив до Нової Каховки. Він побував у Новій Каховці, познайомився з міським головою. Перший турнір на честь Вадима Гладуна відбувся у 2017 році. На день міста Вадим Гладун виходив на сцену. Був у захваті від Нової Каховки, давав настанови нашим гравцям. Нині він мешкає у Києві. Я підтримую з ним зв’язок. Завдяки авторитету Вадима Гладуна до нашого міста на змагання приїздять ветерани баскетболу з Одеси, Миколаєва, Києва. В цьому році будемо просити Національну Федерацію ветеранів про включення до спортивного календаря Кубку Вадима Гладуна, який проходить в Новій Каховці. І це дозволить зібратися у Новій Каховці ветеранським командам з інших міст. Уявляєте рівень! Це статусно, бо змагань такого рівня немає навіть у Херсоні. А для новокаховського баскетболу – це вже успіх.

 • Ви розпочали важливу справу – і вона вдалася. Кому б хотіли подякувати за підтримку?
 • Хочу сказати, що кожен новокаховчанин може зробити щось корисне для Нової Каховки. Це нелегко, але важливо. Сміливіше вирушайте на здійснення своєї мрії, на відновлення того важливого, що потрібно місту – це нові творчі або спортивні, або будь-які інші проекти! Повірте, варто розпочати – і однодумці знайдуться. Нова Каховка – унікальна. І ентузіастів тут багато – бажаю всім їм наполегливості на шляху до втілення своєї мрії!

Хочу подякувати всім, хто допомагає і підтримує наш клуб «Імпульс». Перш за все, це міський голова Володимир Коваленко, його заступники, а також міський відділ сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, які завжди присутні на наших змаганнях – і не з пустими руками. Щира вдячність тренеру Петру Бойку за можливість проводити тренування у спортзалі «Будівельник» у зимовий час. А також ми вдячні директору КП «Спорт для всіх» Володимиру Янку – він завжди нам допомагає. Подарунком для нас стала тренерська у «Гарті». Великі сподівання ми покладаємо на будівництво спортивного комплексу «Н2О» – тоді там вистачить місця для всіх прихильників спорту, в тому числі і баскетболу.

Спілкувалась Вікторія Раєвська

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.