ДВІ МОДЕЛІ МОНЕТИЗАЦІЇ СУБСИДІЙ: ЯК ОТРИМАТИ ЗЕКОНОМЛЕНІ КОШТИ?

6 лютого 2019 р. Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до механізму виплати субсидій на житлово-комунальні послуги. Нові норми застосовуються з 1 лютого 2019 р.

Відтепер з березня 2019 р. будуть діяти дві моделі монетизації субсидій.

ПЕРША МОДЕЛЬ, яку запровадили для призначення громадянам субсидій з січня 2019 р.,  передбачає розрахунки по нарахованим субсидіям через уповноважений банк «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк), який щомісяця буде здійснювати перерахування коштів по нарахованим субсидіям на рахунки підприємств за спожиті послуги.

З початку січня  2019 року звернення за  призначенням субсидії приймаються на бланках заяви та декларації нового зразка.

Для реєстрації нового звернення за призначенням субсидії у заяві необхідно чітко заповнити всі розділи заяви та декларації. Заява та декларація вважаються не поданими, якщо відсутні заповнені особові рахунки на оплату послуг, всі персональні дані зареєстрованих осіб та членів їх сімей або відсутній номер мобільного телефону.

Інформацію про розмір плати по кожному виду житлово-комунальної послуги громадяни будуть отримувати безпосередньо від Ощадбанку через смс-повідомлення.

Якщо отримувач субсидії  економно споживав комунальні послуги протягом опалювального сезону, то невикористаний залишок за нарахованою субсидією Ощадбанк перерахує на поточний рахунок, який  буде відкрито автоматично. Про надходження залишку на поточний рахунок заявник отримаєте смс-повідомлення від Ощадбанку. Ці кошти можна  використовувати на будь-які власні потреби.

 ВАЖЛИВО!

Ощадбанк буде проводити грошові виплати та тримати зв’язок з одержувачами субсидій тільки через мобільний телефон.

Всім отримувачам субсидії, які з травня 2019 р. мають бажання продовжити отримувати державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг,   необхідно буде вказати в заяві свій номер мобільного телефону (актуальний!).

В умовах дії чинного законодавства, у разі відсутності номеру мобільного телефону, заявнику буде відмовлено (!) у призначенні житлової субсидії.

У зв’язку з цим, рекомендуємо вирішити питання щодо наявності номеру мобільного телефону до 1 травня 2019 р.

Також підприємствам – надавачам послуги необхідно укласти з Ощадбанком договір на обслуговування. У разі відсутності такого договору,  кошти за послуги підприємству перераховані не будуть.

ДРУГА МОДЕЛЬ монетизації субсидій запрацює з березня 2019 р. – це виплата отримувачам допомоги «живих» грошей для розрахунків за комунальні послуги.

Всі громадяни, яким призначено субсидію з 2018 р., отримають у березні 2019 р. готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 р.

Всю субсидію, нараховану  за лютий  2019 р. «старим» субсидіантам в березні 2019 р. перерахують грошовим переказом через Ощадбанк, а пенсіонерам її виплатить Пенсійний фонд України одночасно з пенсією. Відповідно субсидію за березень перерахують у квітні, за квітень – в травні.

Пенсіонери отримають свою субсидію разом з пенсією через банківські відділення або через «Укрпошту».

Іншим громадянам для отримання грошового переказу необхідно звернутися до відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом.

Суть нового механізму підтримки полягає в тому, що домогосподарство отримує від держави субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття, як обов’язковий платіж, скасовується.

Кожному одержувачу субсидії, якому призначено допомогу з 2018 року, «Укрпошта» в березні має доставити  повідомлення про те, скільки і яким чином надійдуть кошти за субсидією для оплати комунальних послуг.

Додатково повідомляємо, що всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на опалювальний сезон 2018 – 2019 року, нарахування продовжується на термін дії субсидії по квітень 2019 року. Для таких домогосподарств необхідно нове звернення  тільки після 01.05.2019 року.    

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.