«Мамо, синє небо над Афганом…»

15 лютого новокаховчани вшанували учасників бойових дій на території інших держав і відзначили 30-у річницю з дня виведення радянських військ з Афганістану.

Біля пам’ятника «Чорний тюльпан», який 10 років назад було відкрито на проспекті Перемоги, на міський мітинг зібралися ветерани афганської війни та учасники бойових дій на території інших держав, керівництво міста, керівники та працівники установ, організацій, підприємств, члени громадських організацій, студентська молодь. Лунали пісні про Афганістан.

До учасників мітингу звернувся міський голова Володимир Коваленко: «У моєї юності були свої герої – це ви, воїни-інтернаціоналісти. І сьогодні, та й тоді – ніколи не було в мене по відношенню до вас політичного забарвлення. Тому що я жив з вами в одному місті, приймав на роботу, спілкувався – з чоловіками і жінками, які тоді зробили крок… Чи здатні на нього нинішні новокаховчани? Я ніколи від вас не чув ні скарг, ні бравади, ні хвастощів. Те, що ви там пережили – воно в ваших душах, в сльозах матерів і родин, які на вас чекали. Радію, коли бачу, що ви і сьогодні стоїте в колі побратимів, у якому є місце добрим справам, пам’яті про загиблих, турботі про родини, які втратили своїх воїнів. Я вдячний вам за патріотичну роботу, яку ви проводите серед нинішньої молоді. Нажаль, не було в повній мірі зроблено висновків з тієї війни – і сьогодні ми знову на війні – боронимо власну землю. Бажаю вам міцного здоров’я, поваги в суспільстві. Адже ніхто не знає, на якому повороті доля куди поведе. Поважаючи подвиги інших, ми зможемо сподіватися на повагу до себе».

Полковник Андрій Соколов, командувач угрупуванням військ оперативного командування «Південь», звернувшись до учасників мітингу, нагадав не лише події афганської війни, але й говорив про те, що сьогодні війна нажаль прийшла в наш український дім. І більшість ветеранів афганської війни, воїнів-інтернаціоналістів нині на сході захищають Україну або допомагають українській армії як волонтери. «Як командир хочу щиро подякувати всім за ваш ратний і мирний труд. Здоров’я всім вам, миру нашій країні, а тим, хто передчасно пішов від нас – Вічна слава і Вічна пам’ять!».

Голова Новокаховської спілки ветеранів Афганістану «Пам’ять» Анатолій Галієв передав своїм побратимам і учасникам мітингу привітання і найкращі побажання від голови Херсонської обласної Спілки ветеранів Афганістану Володимира Столяра. «Цей день особливий – об’єднав у собі і свято завершення війни і повернення додому, і скорботу за загиблими»,- сказав Анатолій Галієв.

Звернувся до учасників мітингу і протоієрей Миколай: «Після афганської війни ми сподівалися, що нашу землю таке лихо більше не спіткає. Але сьогодні ми молимося вже за українських захисників, які віддають свої життя за Україну. Чому так відбувається? Чому Бог не захистив нас від цього лиха? Сьогоднішній день завершення афганської війни дивним чином співпав зі святом Стрітення – Богородиця принесла свого Сина до Храму, щоб присвятити його Богові. Праведний Симеон взяв його на руки, сказав про його величне майбутнє. А Богородиці – про те, що у її душу увійде скорбота. Нічого величного не буває без жертви. Коли ми забуваємо про любов – Бог забирає її в нас. І нині поруч з українськими героями ми починаємо розуміти – якби ми були кращими, ніж ми є – такого горя не трапилося б».

А потім відбулася церемонія нагородження. В цей день 27 ветеранів афганської війни отримали медалі «До 30-ї річниці виводу військ з Афганістану». Медалями «За благодійність» Всеукраїнська Спілка ветеранів Афганістану  відзначила міського голову Володимира Коваленка і депутата міської ради Сергія Євстратова.

Двадцять ветеранів – інвалідів афганської війни, а також три родини воїнів, які нажаль вже пішли з життя, отримали грошову допомогу від Благодійного фонду Ігоря Колихаєва. Для членів міської Спілки ветеранів афганської війни і воїнів-інтернаціоналістів «Пам’ять» був організований фуршет.

З нагоди 30-річчя виводу радянських військ з Афганістану міська спілка ветеранів Афганістану «Пам’ять» підготувала пам’ятні буклети, а також до друку – книгу про три покоління воїнів – учасників Другої Світової, учасників афганської війни і учасників АТО/ООС. Воїни-афганці провели 29 зустрічей з молоддю міста, відвідавши всі навчальні заклади.

Міська Спілка ветеранів Афганістану «Пам’ять» висловлює щиру вдячність за постійну підтримку і допомогу міському голові Володимиру Коваленку, депутату міської ради Сергію Євстратову, Благодійному фонду Ігоря Колихаєва – за допомогу в організації і проведенні заходу до 30-річчя виводу радянських військ з Афганістану, за подарунки і фінансову допомогу членам Новокаховської міської Спілки ветеранів Афганістану «Пам’ять».

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.