Афганістан: війна без права на забуття.

Минають дні, ідуть роки.

Життя листки перегортає.

А біль Афгану – навіки,

В душі чомусь не замовкає…

Афганістан …Пам’ять про цю страшну війну завжди житиме в серцях воїнів афганців, їхніх рідних та друзів.

30 років минуло з того часу, як останній радянський солдат залишив Афганську землю. Війна, що тривала 9 років 1 місяць 18 днів, закінчилася. Вся країна зітхнула з полегшенням. Скільки життів збереглося завдяки тому, що з’явилася ця дата в історії!

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій і 30-ї річниці виводу військ з території Республіки Афганістан у музеї історії міста Нова Каховка та навчальних закладах міста, за участю працівників музею, відбулося 12 уроків мужності «Афганістан болить в моїй душі» та «Покликані часом». На зустрічах із школярами та студентами (ЗОШ№10, ЗОШ№3, НВК№2, ЗОШ№8, ЗОШ №1, ПТУ-14, вищого професійного училища, приладобудівного технікуму – всього 819 осіб) побували учасники бойових дій в Афганістані: голова Новокаховської міської спілки ветеранів Афганістану «Пам’ять», гвардії підполковник Галієв Анатолій Олександрович, заступник голови Новокаховської міської спілки ветеранів Афганістану «Пам’ять» полковник Лебедєв Віктор Іванович, прапорщик Руденець Володимир Валерійович, сержант Кондрацький Леонід Адольфович та воїн – інтернаціоналіст, капітан Новакович Олег Петрович.

Шановні гості розповіли молоді про тяжку долю солдатів, які воювали в тій страшній війні, поділилися історіями з власного життєвого військового досвіду. Тоді, йдучи у пекло чужої країни, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану – тим, хто поневолений. Вони вірили, що йдуть не вбивати, а захищати. Офіційно це не називали війною, а називали «допомога афганському народу».

Військовослужбовці – офіцери, прапорщики, сержанти, солдати – героїчно і самовіддано виконали свій військовий обов’язок. Адже відомо, що військові не обговорюють накази, а виконують їх.

Діти, затамувавши подих, слухали розповіді про відважних і мужніх юнаків, а потім задавали безліч різних запитань. Зустрічі були дуже зворушливими та емоційними.

Начальник відділу Н.С.Зарудна

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.