«ПАМ’ЯТІ АНГЕЛІВ».

Події 18-20 лютого 2014 року на той час стали найбільш трагічними в новітній історії України. П’ять років назад мільйони українців були вражені жорстокістю тодішньої влади, яка дозволила використати зброю проти неозброєних українців. Десятки загиблих, сотні поранених! Трагедія стала межею, яка остаточно перекреслила довіру народу до тодішньої влади.

Минуло п’ять років. День 20 лютого відтепер – щорічний день жалоби за загиблими. Їх пам’ять разом з усіма українцями вшанували і новокаховчани.  На концерт-реквієм до Палацу культури прийшли керівництво міста, студентська та учнівська молодь, учасники АТО та ООС, небайдужі городяни.

Жахливі документальні кадри тих подій із загиблими від снайперських куль, скаліченими від рук вуличних бандитів, матерями, почорнілими від горя, западають глибоко в душу, і раз по разу змушують замислитися: для чого ми живемо на світі? Чи зробили ми для України хоча б частину того, за що полягли українці у лютому 2014 року?

Проникливими виступами підкреслили увесь біль тих подій вихованці і колективи Палацу культури. Квіти до скульптурної композиції захисникам України поклали учасник бойових дій на Сході України, старшина Віталій Мосій і голова молодіжної ради при міському голові Анастасія Жила.

Згадуючи ті трагічні події, міський голова Володимир Коваленко промовив: «Кожного разу, буваючи у Києві, заходжу на Інститутську. Там –  портрети тих,хто  загинув. Стою і вдивляюсь у їхні обличчя. Їм було 19, 25, 28… Вони – з усіх куточків України. Біля кожного з портретів – стрічки кольорів нашого прапора. Їх залишають люди, які також приходять сюди і мовчки стоять, в думках повертаючись до тих трагічних подій. Тих, чиє життя обірвалося в ці дні, об’єднало одне – вчинок, жертовність заради України. А нам – тим, заради кого вони загинули – ще треба заслужити право дивитись їм у вічі. Цим правом можуть бути тільки конкретні корисні справи. Вже занадто багато жертв – їх не повинно більше бути! Тому молімося за тих, що загинули на Майдані, за тих, що  сьогодні на передньому краї, і робімо добрі справи, поважаючи, люблячи один одного, землю, і віруючи в Бога», – додав міський голова.

…«Слава Україні! Героям Слава», – лунало надвечір уздовж проспекту Перемоги. Саме тут, біля скульптурної композиції українським захисникам, згадували учасників Революції Гідності. Стискаючи тліючі каганці та лампадки – керівництво міста, солдати, студентська молодь, літні люди – всі вважали за честь віддати данину пам’яті полеглим на Майдані. Хвилиною мовчання, сумною згадкою, похиленою головою….

Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.