БДТ – БЕЗМЕЖНЕ ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ!

Будинку дитячої творчості – 65! Цей шлях заклад пройшов гідно і гордо. Працелюбність, знання та майстерність – джерела життєвої енергії БДТ. Ці головні невичерпні скарби зберігаються вже шість з половиною десятків років. А 21 лютого, на сцені міського Палацу культури, працівники та вихованці Будинку поділилися цими скарбами з кожним.  

Вже на вході до Палацу культури гостей радісно зустрічали міми – учасники театрального колективу «Посмішка». Вони практично супроводжували візитерів до головної локації свята. У вестибюлі організували виставку дитячих робіт, фотостенди з історією закладу, працювало декілька фотозон. Гості охоче фотографувалися, залишали свої побажання у книзі відгуків. Також на вході театрали роздавали дзвіночки з символікою Будинку дитячої творчості. Кажуть, незамінних людей не буває, але є неповторні. І ці маленькі сувеніри знадобилися аби лагідним пам’ятним дзвоном загадати тих працівників закладу, які відійшли у вічність.

Однак ювілей – не час для суму та печалі. Навпаки, це чудова нагода для приємних спогадів та гарного настрою. Разом з глядачами масовики-витівники Будинку дитячої творчості помандрували крізь роки і відтворили у подіях та особистостях історію закладу. Він народився 14 лютого 1954 року. Тоді заклад носив назву Будинок піонерів, а його першим місцем знаходження був Палац культури. Саме там, у декількох кімнатах, були відкриті перші гуртки: хоровий, танцювальний, кіно- та радіолюбителів, авіамоделістів, ліплення, малювання та художньої вишивки. У 60-х роках цей список поповнився ще 7 гуртками. У 70-і заклад отримав приміщення в будинку номер 16 на вулиці Карла Маркса (тепер Затишна), в якому розміщувалася дитяча бібліотека. В цей час набуває активності робота з піонерами, працює школа горністів та барабанщиків. Завдяки високопрофесійним кадрам у 80-их роках в Будинку піонерів працює вже 66 груп, в яких займаються 1 100 гуртківців. Збільшується кількість гуртків технічного напрямку, розширюється мережа туристичних гуртків. У цей період проводились масштабні міські заходи: зльоти, фестивалі, огляди дитячої художньої самодіяльності, зустрічі з іноземними делегаціями з міст-побратимів Болгарії, Франції, Туркменії тощо.

Дев’яності – складний період для закладу: скорочуються гуртки, звільняються фахівці. Неодноразово виникає питання про закриття закладу, та завдяки далекоглядності керівництва міста, депутатів міської ради, відділу освіти, директора закладу Валентини Адаменко – заклад зберегли. У 1992 році Будинок піонерів перейменовується у Будинок дитячої творчості. А час відродження і нового розквіту припадає на нульові. Відкриваються нові гуртки, приходять нові фахівці: творчі, ініціативні, які віддають всі свої знання і серце.

На сьогодні в Україні сотні позашкільних навчальних закладів припинили свою діяльність. А в Новій Каховці, вже вкотре, завдяки зусиллям міської влади – БДТ існує і має всі умови для роботи: приміщення, опалення, санвузол, заасфальтовану доріжку, нові вікна. Людина, завдяки якій у закладу є всі умови для роботи і творчості, яка знає кожного талановитого вихованця – міський голова Володимир Коваленко.

«В унікальному сусідстві – між будівлями Пенсійного фонду, статистики, МНС, дитячим санаторієм, майже на розі вулиць Героїв України та Затишної притулився чудовий заклад. І коли ввечері, особливо у зимовий період, зупинившись та прислухавшись – відчуваєш: за вікнами відбувається щось неймовірне. Там добро стає реальним. Там любов носить не показний характер. Там людська душа – широка і відкрита. Вона в першу чергу в працівниках. Кажуть, їх там 19. Дев’ятнадцять святих людей. А поруч – 700 ангелят… Сьогоднішній ювілей – гарний привід в черговий раз подякувати всім працівникам Будинку дитячої творчості: від сивочолих ветеранів до нині працюючих там людей. Від влади залежить небагато. Там, де не розуміються – нехай не заважають. А там, де просять – нехай допомагають. З 2006 року, коли ми вперше поспілкувалися з Іриною Євгенівною, і до сьогодні – не жалкую жодної хвилини, що цей керівник очолює цей заклад. Низький вам уклін. Довгого, щасливого людського шляху! Сьогодні ви заповнюєте той дефіцит людяності, який відчуває суспільство. І в багатьох випадках замінюєте дітям батьків. БДТ – велика і дружна сім’я. І нехай вона такою залишається назавжди», – висловив привітання міський голова та вручив директору закладу квіти, іменну подяку та необхідну для роботи техніку.

Ювілярів також привітали начальник відділу освіти Лілія Микитенко, начальник відділу культури і туризму Наталія Зарудна, представник депутатського корпусу Наталія Марченко, директори закладів освіти міста, батьки вихованців. Від відділу освіти, в якості документальних підтверджень таланту та самовідданості улюбленій справі, керівники гуртків, організатори, працівники адміністрації та керівного апарату БДТ отримали грамоти, подяки, цінні подарунки. Ретельно підготувалися і батьки. Вони вручили сертифікат на кольоровий принтер. До того ж, активна частина депутатів міськради запевнила: можна розраховувати на їхню постійну підтримку.

У народі кажуть: який господар, такий і дім. Закладом завжди керували і керують мудрі наставники, невтомні, самовіддані фахівці. А з 2007 року БДТ очолює Ірина Євгенівна Лісовська. «65 років! Не знаю, багато це чи мало. Але я знаю точно, що Будинок дитячої творчості буде завжди молодим, адже в його стінах лунатиме дитячий сміх. Успіхи дітей – окраса нашого закладу. Творчу атмосферу створюють педагоги, які володіють найважливішим мистецтвом – любити дітей та свою справу. Цього дня мені особливо приємно бачити в залі педагогів, які працювали в Будинку дитячої творчості в різні роки. Адже саме ваш досвід та справи стали фундаментом закладу. Я вдячна батькам за підтримку і розуміння. Ми з вами робимо одну справу – виховуємо дітей. Нам дуже приємно, що сьогодні нас прийшли привітати друзі. Ми висловлюємо вам слова вдячності за багаторічну співпрацю, співдружність та співтворчість. Попереду – багато цікавих справ, нових проектів, перемог. Сподіваюсь, що Будинок дитячої творчості буде тим домом, де завжди тепло і затишно», – промовила Ірина Євгенівна.

Сподівання керівника щоразу підтверджують його вихованці. І цей день не став винятком. Нескінченне море артистизму та безкрайні океани таланту – влучна характеристика артистів закладу. На мажорній ноті тон концерту задавали: ансамблі сучасної хореографії «Божья коровка» (керівник О. В. Вьюнова); народного танцю «Любисток» (керівник С. В. Ліпка); скрипалів (керівник Л. Г. Буравцова); вокальний ансамбль «Перлини майбутнього» (керівник О. І. Гребенюк). З нагоди ювілею творчими номерами також вітали випускники та керівники гуртків БДТ: Антон Вознюк та Олександр Гребенюк. Від творчого колективу Палацу культури музичне привітання підготував Народний вокальний ансамбль «Чисті ключі» (керівник С. С. Олійник).

На ювілеї були присутні і викладачі, кожен з яких свого часу працював або працює у закладі: Ольга Ганжа (режисер та керівник театрального гуртка), Анна Дмитрієва (керівник гуртків вишивки і плетіння), Стефанія Олійник (працювала як керівник ансамблю бандуристів), Віра Ступакова (зараз – керівник ансамблю «Джерельце»), Наталія Савченко (керівник фото-гуртка), Антоніна Матвієнко (керівник театрального гуртка), Олександр Коваленко (керівник гуртка художньої чеканки), та інші керівники: Інесса Подофа, Світлана Гришко, Юлія Беркутенко, Ірина Герасіка, Лілія Таран.

Зворушливою промовою до колег звернулися Антоніна Матвієнко: «Наш будинок – колиска дитячих талантів, майстерних працівників освіти, культури і мистецтва. Тут майже всі ми робили перші кроки. Пам’ятаю, як я у 9 років прийшла в Будинок піонерів. Зустріли мене радо. Коли я читала вірш – настільки хвилювалась, що аж втратила свідомість. Тут мене навчили не боятися сцени, робити перші кроки у мистецтві. І вже коли я почала працювати у закладі, я ніколи на забуду тих людей, які навчили мене любити дітей. І з маленьких талантів робити справжніх зірок… Знаєте, у індійців є легенда про безжальний вітер змін, який здуває сліди людей на піску. Мої любі колеги, ваші сліди – не сліди на піску. І затерти їх неможливо».  

Свято промайнуло, але ювілейний рік для Будинку дитячої творчості триває. Великі перемоги та особисті досягнення працівників і вихованців ще попереду. І колись, сьогоднішні ювіляри гортатимуть пам’ятні світлини цього вечора і зрозуміють: це вже історія. То ж хай вона не закінчується!

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.