Виховуйте дитину правильно!

Для здорового й гармонійного розвитку дитини необхідно, аби у її вихованні брали активну участь обоє батьків. 

Батьківське виховання впливає на загальний, інтелектуальний та психологічний розвиток дитини.

Впродовж всіх етапів дорослішання дитина вчиться у тата поважати інших людей. Спочатку це повага до мами, потім – до оточуючих. Діти копіюють батьківську поведінку, спостерігаючи за його діями та ставленням до інших. Якщо тато обходиться жорстоко чи ображає, то дитина вирішить, що це норма і в майбутньому буде притримуватись саме цієї моделі поведінки. Ось чому особливо важливо поводитись чемно, поважно й достойно щодо інших, даючи приклад сину чи дочці.

Мама й тато відіграють важливі, але різні ролі у вихованні дітей. При цьому не слід плутати ці ролі з батьківськими обов’язками (догляд, задоволення потреб). Останні батьки можуть поділити порівну й заміняти одне одного за необхідності. Виховання ж об’єднує в собі фізичний, інтелектуальний, соціальний, емоційний розвиток, а також вклад в добробут дитини у всіх сферах життя.

Розлучення батьків сильно вдаряє по психіці дітей. Адже дитина любить і маму, і тата, і вона не винна, що батьки не хочуть жити разом. У цей важкий період її життя дитину потрібно всіляко оберігати від душевних травм, не перешкоджати спілкуванню з його родичами і іншим батьком. Права дитини спілкуватися з обома батьками і знати своїх родичів закріплені законодавчо.

Той з батьків, з яким залишається дитина, відчуває негативні емоції до іншого члена подружжя, але все це не дозволяє йому обмежувати спілкування з дочкою або сином.

Згідно із частинами 2, 3 статті 157 Сімейного кодексу України:

– той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

– той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Непоодинокими є випадки, що саме батько після розлучення не цікавиться своєю дитиною, не бере участі у її вихованні.

Але, як показує практика, найчастіше саме мати дитини не виконує свій обов’язок, передбачений частиною 3 статті 157 Сімейного кодексу України, позбавляючи цим свого колишнього чоловіка можливості бачитись і спілкуватись з дитиною.

За таких обставин батькам є доречним звернутися до органу опіки та піклування із заявою для визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею.

Відповідно до частини 1 статті 158 Сімейного кодексу України, саме орган опіки та піклування, діючи у найвищих інтересах дитини, уповноважений визначити  способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Зважаючи на рівні права батьків щодо дитини, при визначенні конкретних способів участі батька у вихованні дитини та спілкуванні з нею, перевага надається саме інтересам дитини, оскільки їй не має бути завдано шкоди такими конкретними способами участі, які встановлюються для батька. Тому  має бути розумний баланс між забезпеченням належного батьківського виховання, реалізацією батьком своїх прав, і інтересами дитини.

Шановні громадяни! У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, один із батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (в разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини.

Після з’ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, вивчивши надані документи, служба у справах дітей складає висновок та виносить питання на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

На території Новокаховської міської ради утворена та функціонує комісія з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради, засідання якої відбувається щомісяця кожного третього четверга. Рішення, прийняті комісією з питань захисту прав дитини, пропонуються для розгляду та затвердження виконавчому комітету Новокаховської міської ради. Витяг із рішення надається заявникам під особистий підпис в службі у справах дітей.

Для отримання консультацій звертайтеся до служби у справах дітей за адресою: м. Нова Каховка, пр. Дніпровський, буд. 23, ІІІ поверх, каб.18; контактні телефони: 4 25 76, 4 51 39.

Інформацію надано службою у справах дітей Новокаховської міської ради

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.