«МИ ВОЗВЕЛИ МОГУТНЮ ГЕС, БО ТАК НАМ ДОЛЕЮ СУДИЛОСЬ…»

День народження Нової Каховки відзначили урочистостями і святковим концертом у міському Палаці культури.

Особлива увага була першобудівникам – лише одинадцять з п’ятдесяти одного, що нині мешкають в місті, змогли прийти на свято. Решта за станом здоров’я вже не виходить з дому. У Палаці культури першобудівників вітали квітами і добрими побажаннями.

До дня народження Нової Каховки всі вони отримали грошові виплати – по 2 тис. грн.., продуктові набори  і  подарунки від міського голови Володимира Коваленка, міської Ради ветеранів війни та праці, Благодійного фонду Ігоря Колихаєва.

У святковій залі були присутні військові, депутати, ветерани Нової Каховки, представники установ, організацій, студентська та учнівська молодь.

Сімейними реліквіями нині є фотографії, сторінки газет, спогади першобудівників, ретельно записані їх нащадками, які нагадують про перші дні будівництва Каховської ГЕС і Нової Каховки. Нині для Нової Каховки – період оновлення. І її майбутнє залежатиме від того, як активно у цьому процесі братимуть участь всі новокаховчани. Про це говорив, вітаючи мешканців міста, міський голова Володимир Коваленко:

«У мене є як мінімум три історичні документи. Один – подарований донькою колишнього головного економіста будівництва Каховської ГЕС Григорія Соколенка, два інших – видатними художниками, які були свідками будівництва цієї унікальної історичної споруди. І там написана вся правда про народження Нової Каховки – фотографії  сіл Ключове та Нові Судаки. Маленькі похилені хатинки вздовж берега Дніпра. А потім – початок великого будівництва, людські долі, об’єднані однією метою.  Внаслідок цих подій  ми стали членами великої сім’ї – новокаховської об’єднаної територіальної громади. У 2004 році, коли ми запровадили статус першобудівника – їх було майже 600 чоловік. Сьогодні цих людей залишилося 51. Абсолютна більшість з них вже не може вийти за межі власних квартир. Це ті люди, перед якими ми повинні звітувати кожного дня. І в такий день, як сьогодні, ми маємо право їм сказати – Нову Каховку зберегли, і нині про неї піклується відповідальна більшість депутатського корпусу, виконавча влада, мешканці міста.  В попередні роки зроблено багато по оновленню Нової Каховки. І великий перелік робіт передбачено у 2019 році. Вони вже розпочаті. Це стосується всієї території  міста – паркової зони, набережної, закладів охорони здоров’я і освіти, сільської місцевості. Нова Каховка зберегла сплав енергії і талантів першобудівників. І цю унікальність нашого міста відчуває кожен, хто хоча б раз побував у Новій Каховці. Щиро бажаю миру і щасливої долі Новій Каховці і  всім вам, шановні новокаховчани!».

На день народження міста до Нової Каховки завітав народний депутат Іван Вінник. Він побажав всім мешканцям миру і  успіхів, і  розповів про розбудову української армії, а також про стан робіт по будівництву житла для військових у Новій Каховці:

«Україна буде успішною, коли буде сильна українська армія. Представляючи Нову Каховку, працюючи секретарем комітету Нацбезпеки і оборони, я намагаюся робити це гідно. Ми багато зробили для розбудови української армії, для українських військових. В цьому році почнеться будівництво першої черги 90-квартирного дев’ятиповерхового будинку у Новій Каховці. Міська рада виділила земельну ділянку. Міністерство оборони заплатило за проектну документацію 1,5 мільйона гривень. Документація вже виготовлена, і початок будівництва першої черги передбачається  у квітні-травні  2019 року. Є намір розташувати у Новій Каховці оборонне підприємство. Крім того, у перспективних планах – направлення близько трьох мільйонів гривень на закінчення ремонту Палацу культури – тильної частини. З міською владою погоджено придбання апарату УЗД та флюорографа для Новокаховської міської лікарні. Такі кроки допоможуть осучаснити заклади охорони здоров’я міста. Щиро вітаю Нову Каховку і всіх новокаховчан з днем народження! Будьте всі здорові і щасливі!».

Привітання і побажання від військових висловив присутній на урочистостях командувач угрупування військ оперативного командування «Південь», полковник Андрій Соколов:                                                

«Від особового складу угруповання військ оперативного командування «Південь», від себе особисто сердечно вітаю вас із 67-ою річницею з дня заснування вашого міста. Нова Каховка має славетну історію, унікальні природні ресурси, духовне і економічне набуття. Ваша земля завжди славилася талановитими та працьовитими людьми – відомими будівельниками та енергетиками. Мешканці Нової Каховки роблять велику справу по розбудові нашої держави: підвищують міжнародний престиж та зміцнюють обороноздатність. Я глибоко вдячний керівництву міста, учнівській та студентській молоді, підприємцям та волонтерам, всім мешканцям Нової Каховки за співпрацю і допомогу, підтримку Збройних сил у справі захисту нашої держави. У цей святковий день від щирого серця і з глибокою повагою бажаю всім вам  миру, щастя, добра, успіхів».

Полковник Андрій Соколов вручив Володимиру Коваленку від ОК «Південь» привітальну адресу і пам’ятний знак, на якому зображений шеврон ОК «Південь».

Важливу для міста дату відзначили яскравим концертом, в якому з новими концертними номерами виступили не лише колективи та виконавці міського Палацу культури, але й гості міста – танцювальний колектив села Стрілкове Генічеського району, який прибув до Нової Каховки у складі делегації. Її очолив сільський голова Стрілкового Олександр Пономарьов.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.