«Перлина серед піску».

28 лютого 2019 року у міській картинній галереї імені А.С. Гавдзинського відкрилась виставка живопису, присвячена дню заснування Нової Каховки та дню першобудівників міста під назвою «Перлина серед піску».

Кореспондент газети на власні очі оцінив чудові витвори мистецтва. На картинах – початок будівництва Каховської ГЕС, поступовий розвиток міста наприкінці 50-х та на початку 60-х років минулого століття. 

Як розповіла директор картинної галереї Олена Михайленко, на виставці представлені деякі з полотен, які  у 70-ті роки ХХ століття перебували на балансі школи №2, написані художником Юрієм Сагайдаком та іншими авторами. З них у фонді картинної галереї нині перебуває  25 робіт.

«Ми вирішили показати їх людям, тому що це роботи, які привертають увагу відвідувачів. Автори більшості картин –  Юрій Сагайдак та Іван Язєв. Юрій Сагайдак – людина знана, художник, який приїхав на будівництво Каховської ГЕС у 1951 році і відтворив у своїх полотнах будівництво від самого його початку.  Товаришував з письменником і режисером Олександром Довженком,  художником Альбіном Гавдзинським,  брав активну участь  в організації першої виставки у картинній галереї Нової Каховки. Іван  Язєв – відомий художник, який прибув до Нової Каховки у складі творчої  делегації під час будівництва Каховської ГЕС. На його полотнах переважно – «містечко Основа». Він виходив на виноградники, цікавився життям трударів – і зображував їх на своїх картинах.

Унікальні полотна відомих художників, на яких – історія народження Нової Каховки. Ці картини варті того, щоб їх побачити. Приходьте до картинної галереї імені А.С. Гавдзинського – виставка «Перлина серед піску» працюватиме з 28 лютого протягом місяця.

                                                                                                  Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.