Андрій Гордєєв: «Наша задача – об’єднати всі гілки влади, громадськість заради майбутнього Херсонщини та всієї України».

28 лютого у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара за участю голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва відбулася прес-конференція на тему «Як буде розвиватися Херсонська область у найближчі три роки? Запрошення до обговорення проекту плану перспективного розвитку області на 2019 – 2021 роки».

Указом Президента України від 21 квітня 2015 року № 224/2015 було утворено Раду регіонального розвитку як консультативно-дорадчий орган при Президентові України. Основними завданнями Ради регіонального розвитку було визначено сприяння налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування у питаннях напрацювання оптимальної моделі розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади, здійснення реформ у сфері децентралізації управління регіональним розвитком, вирішення проблемних питань життєзабезпечення регіонів.

Під час заходу Андрій Гордєєв розповів присутнім про успіхи та досягнення Херсонщини за час роботи Ради регіонального розвитку: «Упродовж п’яти років вдалося поступово вирішити більшість стратегічних питань та поліпшити загальноекономічний стан у регіоні завдяки успішному впровадженню цілого ряду державних програм і реформ».

Так, новостворені ОТГ отримали 135,6 млн грн коштів інфраструктурної субвенції та реалізували 170 проектів: розпочали будівництво нових дитячих садків, облаштовують освітлення в населених пунктах, ремонтують школи, клуби та амбулаторії, проводять водогони, закуповують спецтехніку і забезпечують благоустрій.

В області вдалось зберегти мир, укріпити рубежі, посилити спроможність армії, завдяки чому інвестори зараз із впевненістю дивляться на Херсонщину, інвестують в її розвиток, а туристичний потік до наших курортів щороку збільшується.

Протягом 2014 – 2018 років вітчизняними та іноземними інвесторами в області реалізовано близько 70 масштабних інвестиційних проектів на суму понад 10,5 млрд грн. У результаті їх впровадження тільки за останні 2 роки до зведеного бюджету додатково надійшло більше 70 млн грн податків та зборів. Створено понад 1000 нових робочих місць.

Також під час конференції очільник області Андрій Гордєєв розповів і про ремонт доріг: «У 2016 – 2018 роках обсяг фінансування робіт на автомобільних дорогах загального користування становив 1 мільярд 273 млн грн. У 2017 році за довгий час існування дорожньої інфраструктури вдалося побудувати майже 28 км нових доріг. 2018 рік став рекордним в частині фінансування дорожньої інфраструктури».

Щодо освіти, то Андрій Гордєєв зазначив, що на Херсонщині відкрито 6 закладів дошкільної освіти, створено 948 додаткових місць у дитячих садках та 20-ти опорних школах, придбано 42 нові шкільні автобуси, оснащено 134 сучасні навчальні кабінети, а також запущено 7 інклюзивно-ресурсних центрів, придбано сучасні інтерактивні засоби корекції для 254 інклюзивних класів. На разі створюється 17 навчально-практичних центрів професійної освіти.

У сфері охорони здоров’я відбулися також значні зміни. Так, за 5 років в області створено 29 центрів первинної медико-санітарної допомоги, відкрито 7 пунктів постійного базування бригад екстреної медичної допомоги, 2 центри сателітного гемодіалізу. До того ж в області було запущено програму «Електронна охорона здоров’я».

Не залишилася поза увагою і спортивна сфера. Протягом 2016 – 2018 років у області відкрито 25 майданчиків зі штучним покриттям та виділено кошти з державного бюджету і залучено кошти місцевих бюджетів на будівництво ще 12 таких майданчиків.

Галузь культури також зазнала змін на краще: було відроджено Кам’янську Січ, «Чорноморські ігри», поновлено роботу по реставрації будівлі Обласного Палацу культури, а також зроблено капітальний ремонт фойє Херсонського академічного обласного театру ляльок.

«Однак, перерахованих результатів звичайно недостатньо для повноцінного розвитку регіону. Ми продовжуємо нашу роботу щодо процвітання Херсонщини. Впевнений, що це в наших силах і разом у нас все вдасться», – наголосив Андрій Гордєєв.

Крім того, під час прес-конференції голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв анонсував план перспективного розвитку Херсонської області на 2019-2021 роки.

«Наш трирічний план розвитку області складено на основі планів районів, міст та об’єднаних територіальних громад Херсонщини з урахуванням інноваційного потенціалу кожної території, конкурентних переваг та стратегічного бачення їх розвитку, результатів реформ із децентралізації влади, об’єднання територіальних громад та їх фінансової спроможності, реформ у сферах освіти, охорони здоров’я, зокрема розвитку інклюзивного навчання і медичного обслуговування у сільській місцевості, та інфраструктурних змін», – акцентував увагу Андрій Гордєєв.

Він зазначив, що план включає близько 900 проектів по всім галузям життєдіяльності регіону: будівництво та ремонти закладів освіти, медицини, культури, спорту, оновлення об’єктів житлово-комунальної сфери, дорожньої інфраструктури, створення нових промислових потужностей та аграрних підприємств, стратегію розвитку відновлювальної енергетики в регіоні.

«Вперше за роки незалежності в Україні запроваджується громадський бюджет. Для Херсонщини він складає понад 15 млн грн. Жителі Херсонщини мають змогу подати свій проект, пройти конкурс, перемогти та отримати фінансування своєї ідеї. Це також ті проекти, які стосуються громадських та молодіжних організацій, та які можливо колись не були почуті чиновниками», – Андрій Гордєєв.

У березні на базі Новокаховського Палацу культури відбудеться засідання обласної ради регіонального розвитку, на якому остаточно буде підбито підсумки та ухвалено план перспективного розвитку Херсонської області на 2019 – 2021 роки.

З урахуванням того, що далеко не всі жителі області зможуть взяти участь у цьому засіданні, голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв звернувся до громадських та волонтерських організацій, небайдужих жителів, хто зацікавлений зробити процес максимально прозорим та широким, із проханням допомогти у розповсюдженні інформаційних матеріалів щодо плану перспективного розвитку Херсонської області на 2019 – 2021 роки.

Так, з 1 березня 2019 року розпочинається кампанія, за якою кожний волонтер, звернувшись попередньо до Секретаріату обласної ради регіонального розвитку зможе отримати пакет матеріалів від Голови Ради регіонального розвитку Петра Порошенка, в якому міститиметься:

  • буклети, в яких наочно відображено реалізовані ініціативи в регіоні за останні роки та основні напрямки розвитку області та найбільш вагомі проекти, які ми плануємо реалізувати на Херсонщині протягом найближчих років;
  • карта перспективних об’єктів Херсонщини на 2019 – 2021 роки;
  • опитувальний лист, за допомогою якого можна повідомити свої побажання, проінформувати про проблему або висловити критику щодо проведених або запланованих робіт (телефон гарячої лінії).

«Наша задача – об’єднати всі гілки влади, громадськість заради майбутнього Херсонщини та всієї України», – підсумував Андрій Гордєєв.

До Секретаріату Ради регіонального розвитку Херсонської області можна звернутися:

  • Поштова адреса: 73000, м. Херсон, пл. Свободи, 1 (з позначкою на листі «Секретаріат Ради регіонального розвитку Херсонської області»).
  • Адреса електронної пошти: inkherson@gmail.com (тема листа «Для Секретаріату Ради регіонального розвитку Херсонської області»).

Прес-служба ОДА

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.