ДЕКРЕТНА ВІДПУСТКА ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ – ЦЕ ПОПУЛЯРНО!

УПСЗН заохочує чоловіків користуватися відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та хворою дитиною.

В Україні збільшується кількість чоловіків, які беруть декретну відпустку, аби доглядати дитину. Втім, це не поширене явище, на відміну від європейських країн.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про відпустки» та статті 179 КЗпП України, відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може використати повністю або частинами також батько дитини, бабуся, дідусь чи інший родич, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, та один із прийомних батьків.

Згідно з частиною четвертою статті 20 Закону України «Про відпустки», підставою для надання такої відпустки згаданим вище особам є довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки для догляду за дитиною, і виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати).

ЩОБ ОФОРМИТИ ВІДПУСТКУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ, БАТЬКО ПОВИНЕН НАДАТИ РОБОТОДАВЦЮ:

–  заяву про надання такої відпустки, копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки, і що виплата допомоги по догляду за дитиною їй припинена (із зазначенням дати).

Начальник управління О.М. Стоянчук

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.