ПРИ СИЛЬНОМУ ВІТРІ – БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Новокаховської міської ради рекомендує при штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м / с, дотримуватися основних правил техніки безпеки.

Під час шквалу чи шторму можна постраждати. Тим більше, що вітри бувають такої сили, що ламаються і дерева, і рекламні конструкції. Зазвичай восени і навесні особливо сильні вітри, тому потрібно пам’ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках, щоб убезпечити себе.

Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від відламків, якщо вітер виб’є скло.

Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.

На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм, слід триматися якомога далі від рекламних щитів (та інших навісних конструкцій), ліній електропередач, а також дерев. Озирніться довкола – потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних дротів і предметів (дерев), що розгойдуються, тому що вони можуть впасти і завдати серйозних травм.

Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під’їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.

Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами – особливо це стосується тополь! І не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися. Його гілки теж можуть бути небезпечними при падінні – так само, як гнилі, старі або  окремо розташовані дерева.

Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон ( коридори, вбудовані шафи, туалети і ванни). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.

При травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших подібних випадках телефонуйте за номером 101″.

Начальник управління з питань

НС та ЦЗН міської ради О.І. Бараніченко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.