ЧАДНИЙ ГАЗ: ЯК ЗАПОБІГТИ ОТРУЄННЮ?

Чадний газ або оксид вуглецю – це безбарвний газ, без запаху,  дуже небезпечний.

Він зустрічається всюди, де є умови – недостатня кількість кисню, погана робота витяжок, забиті димарі, неповне згоряння палива, що містить вуглець. Небезпека полягає ще й у тому, що чадний газ має кумулятивну дію. Потрапляючи у кров, він сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом, внаслідок чого людина гине від задухи. Так, після двох годин перебування в приміщенні, у повітрі якого міститься лише 0,1% СО (чадного газу), людина непритомніє і швидко після цього може померти. При вдвічі більшому вмісті оксиду вуглецю скорочується вдвічі і час смертельного отруєння. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що людина часто, вже помітивши небезпеку, не може врятуватись.

Як розпізнати наявність  небезпечної кількості чадного газу та запобігти отруєнню?

Завжди треба бути насторожі у зачинених, погано провітрюваних приміщеннях, які опалюються автономно, або там, де відкрите  полум’я використовується у виробничих цілях. Присутність чадного газу може підказати наявність  кіптяви, задимленості, жовтого полум’я пальників. Треба також уважно стежити за власним самопочуттям. Так, дія оксиду вуглецю може викликати погіршення світлової та кольорової чутливості зору, слуху, головний біль та відчуття тиску на лоб, зниження фізичної працездатності. Сильний головний біль, слабкість, запаморочення, «туман» перед очима, нудота свідчать про небезпечну концентрацію отрути. При вищих концентраціях чадного газу вже існує небезпека загибелі людини. Тому, відчувши наведені симптоми, треба якомога швидше вийти на свіже повітря.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

  • постраждалого слід негайно вивести (винести) на свіже повітря, розстебнути верхній одяг, брюки, комір сорочки, ліквідувавши таким чином перешкоди для вільного дихання;
  • декілька разів бризнути холодною водою на обличчя та грудну клітку;
  • прикласти до носа ватку з нашатирним спиртом з метою стимуляції дихальних рухів;
  • при можливості дати подихати киснем;
  • дати гаряче пиття;
  • за відсутності дихання – зробити штучне дихання “рот в рот”;
  • викликати лікаря.

Управління з питань НС та ЦЗН міської ради

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.