ПЕРШИМИ СТАЛИ НА ЗАХИСТ УКРАЇНИ

…Київщина. Провесінь. Шалений 2014-ий… Перші 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону. Без зарплат, пільг та державного забезпечення – вони взяли в руки зброю та стали на захист України.

Сьогодні, прохолодними березневими днями, ми в черговий раз згадуємо про рішучість та силу волі тих, кого називають добровольцями. 14 березня – їх день. Водночас, День добровольця – не свято у традиційному розумінні. У першу чергу – це день, коли ми вшановуємо людей, які першими опинилися на фронті неоголошеної війни. Це безліч інших військовослужбовців, які за покликом серця або волею долі опинилися на передовій. Серед них були і новокаховчани: Василь Артамкін, Валерій Вахненко, Роман Гавриленко, Денис Перепелиця, Віталій Галета, Сергій Підгорний, Олег Гребінський. Їхні імена викарбувані на лише на обелісках, а і в нашій пам’яті.

Від громади міста 14 березня вшанували пам’ять загиблих бійців їх побратими, громадські активісти, керівництво міста. Вони побували на міському цвинтарі і поклали квіти до могил загиблих. Споглядаючи на гранітні портрети полеглих товаришів, відомий новокаховчанин Анатолій Обелець згадав про ті часи: стовпи пилу, бліндажі, постріли… Він сам був добровольцем – провів рік в справжнісінькому пеклі, де став командиром взводу відомої 79-ої бригади.

Поринувши в роздуми, мовчки поклав на могилу квіти керуючий справами виконкому Василь Акуленко, дбайливо поправляючи знесений вітром вінок…

День Добровольця – це день глибокої поваги до сміливців, мужніх чоловіків, які  першими піднялися на захист країни. День трагічних спогадів, день перегляду фільмів новітньої України. Головне, як відзначає радник міського голови Володимир Федченко, це нагадати про ці події і пам’ятати про їх трагічні наслідки. Паралельно розповідає: акцент роблять на військово-патріотичному вихованні молоді.

14 березня новокаховські школи почали показ фільму «Піски. Лицарі неба» кіностудії «12 кадр». Це фільм про 15 бійців добробату «Дніпро-1», які загинули біля Пісків неподалік Донецького аеропорту. Під час демонстрації фільму до шкіл завітають учасники дитячо-юнацького військово-патріотичного клубу «Сокіл».

Орест Боднар

 

 

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.