ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ВІДКРИТО У НОВІЙ КАХОВЦІ.

За сприяння Благодійного фонду Порошенка, в Україні працюють вже 487 інклюзивно-ресурсних центрів, які надають кваліфікований супровід дітям з особливими освітніми потребами протягом всього періоду навчання.

Національний проект Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» реалізується у співпраці з Міністерством освіти і науки. Впровадженням інклюзивної освіти в Україні займається голова Фонду, перша леді Марина Порошенко.

Інклюзивно-ресурсний центр було урочисто відкрито 19 березня у Новій Каховці, на базі ЗОШ №10. Тут навчатимуться діти з особливими потребами. Очолює центр Марина Скрипнікова. Центр облаштований всім необхідним – починаючи зі зручного пандусу на вході до школи. А далі, на першому поверсі у лівому крилі закладу – капітально відремонтовані і оснащені всім необхідним приміщення – ресурсна кімната, кабінет логопеда, ігрові кімнати, кухня, де дитина може поїсти, та все необхідне для проведення занять. В центрі допомогу дітям надають два логопеда, дефектолог, практичний психолог, дві медсестри.

«Ми працюємо з дітьми, яким потрібна допомога, але в навчальних закладах таку допомогу їм надати не можуть, бо немає необхідних спеціалістів, – розповіла Марина Скрипнікова. – Наприклад, близько 800 маленьких новокаховчан нині потребують логопедичної допомоги. Але 11 груп дитсадків міста охоплюють лише 144 такі дитини. Що робити з тими, хто не потрапив до логопедичного дитсадка? Вони змушені йти до приватних логопедів. Але не всі можуть заплатити! В центрі така послуга безкоштовна. Сподіваємось, що в подальшому центр розширить площу і зможе приймати ще більше дітей – є намір зробити спортзал для малечі, модульну та сенсорну кімнати».

Як розповіла Марина Скрипнікова, у лютому 2019 року працівники центру побували на семінарі, де  дізналися – буде створено автоматизовану систему інклюзивно-ресурсних центрів. В єдиній базі буде зібрано інформацію, і Міністерство знатиме за діагнозами – на якій території скільки дітей з тими чи іншими особливими потребами, скільки і яких спеціалістів працює. На Новокаховський  центр очікує великий обсяг роботи – нажаль, кількість дітей, які потребують допомоги спеціалістів, з кожним роком зростає. Тому буде збільшуватися і колектив працівників – центру будуть потрібні  реабілітолог, дефектолог, логопед, психолог.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.