Первинка переходить на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»

Завершується перехід медзакладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, на нову модель фінансування «гроші йдуть за пацієнтом». У зв’язку з цим відповідний проект Постанови Кабінету Міністрів України вже оприлюднено для громадського обговорення.

Трансформація системи охорони здоров’я у першу чергу змінює модель фінансування медичних закладів. Зміни розпочались саме з первинної ланки, де з липня 2018 року запрацював принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Людина обирає свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а Національна служба здоров’я платить кошти за договором у той заклад, де працює лікар.

Отже, якщо раніше держава утримувала медичні заклади, то тепер – оплачуватиме конкретний пакет медичних послуг, наданий пацієнтам у цьому закладі.

Певний час у цій системі діяв перехідний період. А вже з квітня 2019 року пропонується його закінчити та повністю перейти на оплату медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» за єдиним тарифом — 370 грн на людину на 2019 рік із застосуванням вікових коефіцієнтів.

Ця модель є доволі ефективною. Медзаклади отримують більше фінансування за медичні послуги, які надають конкретним пацієнтам. Це дозволяє покращити сервіс, орієнтуватися передусім на потреби і комфорт пацієнта: попередній запис, оновлене обладнання, увага медперсоналу тощо.

Джерело: прес-центр МОЗ

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.