Таврійській ЗОШ № 5 – 65!

Погодні примхи п’ятниці 22 березня аж ніяк не завадили всім тим, хто зібрався о 4-й годині вечора у Будинку культури міста Таврійськ.

Тут святкували 65-ї річницю з дня заснування таврійської ЗОШ №5.

Історія школи почалась у 1953 році, коли був виданий наказ про реорганізацію навчальних закладів по сталінській залізниці. Відповідно до цього наказу для дітей залізничників станції «Каховка» була відкрита семирічна школа № 72. У березні 1961 року школа була передана у підпорядкування відділу освіти міста Нова Каховка і реорганізована у восьмирічну школу № 5. У цьому ж році відбувся перший випуск учнів.

У 1993 році набула статусу середньої школи. У 1995 році у школі створено самодіяльну організацію «Козачата». У 1997 році відбувся перший випуск учнів середньої школи.

Для вирішення проблем безперервності у вихованні та навчанні дітей 16 червня 2001 року був створений навчально-виховний комплекс «Дошкільний заклад загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5». Головна мета його створення: забезпечення безперервного розвитку, виховання та навчання дітей від 2 до 18 років.

2012 року відбулася чергова реорганізація і заклад отримав статус загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради. За час свого існування школа здійснила 62 випуски 9-х класів, 25 випусків учнів 11 класів, з них випускники, які нагороджені золотими та срібними медалями за успіхи у навчанні.

При вході у Будинок культури гостей привітно зустрічали файно вдягнені діточки.

На святковий концерт із приводу пам’ятної дати завітали міський голова Таврійська Микола Різак, керуюча справами Таврійського міськвиконкому Наталя Левченко, керуючий справами виконкому Новокаховської міської ради Василь Акуленко, депутат Новокаховської міської ради, начальник відділу освіти Новокаховської міської ради Лілія Микитенко, депутат Новокаховської міської ради Олександр Афанасьєв, директор Будинку культури Таврійська Зоя Штефан, голова екологічної організації «Мама-86» Таїсія Козак, ветерани освіти Таврійська, директори шкіл Новокаховської міської ради, випускники школи різних років, а також усі бажаючі городяни.

Учні школи разом із своїми наставниками підготували для гостей різноманітні розважальні виступи і художні номери, навіть наймолодші дітки, – першокласники, танцювали та декламували чудові вірші про школу.

Не обійшлося і без подарунків. Учні школи подякували вчителям-ветеранам за багаторічну працю та подарували їм квіти та цукерки.

Дякуючи всім тим, хто прийшов, міський голова Таврійська Микола Різак промовив: «В мене сьогодні душа співає. Чому? Тому, що я у своєму житті стільки красивих діточок у гарному вбранні ще не бачив. Я дуже радий, що сьогодні у нас на святі начальник відділу освіти Нововкаховської міської ради. Лілія Миколаївна, я думаю що п’ята школа у нас найбільш патріотична школа. Я це кажу тому, що буваю часто присутнім на всіх заходах, які проводяться п’ятою школою, і повірте – це настільки професійно і настільки патріотично, що я завжди ставлю всім її як приклад. Це говорить про те, що вчителі, які сьогодні навчають дітей високопрофесійні, моральні, а головне – справжні українці, патріоти. Тому я всім вам щиро-щиро вдячний за виховання дітей, за вашу мудрість, за те що ви виховуєте гідне покоління».

«Мені як міському голові трохи прикро, коли на сцені одна дитина сказала про надувний спортзал. Мене це вразило. Я думаю, що оцей маленький хлопчик, який тут стояв на сцені, обов’язково побуває на 100-річчі школи, а вона вже буде стояти новою та із сучасним спортзалом»,- додав Микола Різак, передаючи директору школи Віктору Нестеровичу грамоту та подарунковий сертифікат на придбання Wi-Fi-роутерів.

А від Новокаховської міської ради школа отримала принтер, який вручив директору школи Василь Акуленко, згадуючи про минуле, яке пов’язало його зі школою: «Доля склалася так, що я з цією школою особисто знайомий уже 40 років. У 79 році я демобілізувався з армії, прийшов працювати у рефрижераторне вагонне депо. Мені, працюючи на різних посадах, і механіком, і начальником рефпоїзду, секретарем партійної організації, депутатом Таврійської міської ради, Новокаховської міської ради доводилось тісно співпрацювати зі школою. П’ята школа була одна з найкращих шкіл на території Новокаховської міської ради, цей рівень вона не зронила і досьогодні. Я думаю, що випускники п’ятої школи достойні того, щоб керувати державою, тому що вони отримують найвищий рівень педагогічної підготовки тут, найвищий рівень знань».

Теплими, приємними словами вітала школу й Лілія Микитенко та вручала найкращим працівникам школи грамоти від міського відділу освіти.

У свою чергу Віктор Нестерович також нагородив найкращих педагогів школи почесними грамотами за плідну працю на освітній ниві.

Бажаємо «ювілярці» постійного розвитку і позитивних здобутків у всіх напрямках та чекаємо на наступний ювілей, який відбудеться вже зовсім скоро.

Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.