КРАЩИЙ МОЛОДИЙ ЕЛЕКТРИК ОБЛАСТІ – З НОВОЇ КАХОВКИ.

Сучасне життя неможливо уявити без електрики, а електромонтери дозволяють зробити його комфортним та продуктивним. Завдяки висококваліфікованим фахівцям ми можемо насолоджуватися теплом у своїх квартирах холодними зимовими вечорами, займатися домашніми справами у темний час доби,  переглядати фільми та читати книги під затишним світлом настільної лампи. Хоча перша лампа накалювання з’явилася лише в позаминулому сторіччі, ще до нашої ери давньогрецький філософ Фалес описав особливий стан фізичного тіла – наелектризований. На тлі масової електрифікації з’являється нова професія – майстер з обслуговування «люстричества», або як ми його називаємо зараз – електрик.

Актуальності ця професія не втрачає і зараз. Вона досі користується шаленим попитом на ринку праці. Яскравим тому підтвердженням став конкурс фахової майстерності електромонтерів, який відбувся 27 березня у Новій Каховці  на базі Професійно-технічного училища №14. Тут визначали кращого молодого електрика області. Окрім годинної перевірки теоретичних знань, учасники мали вирішити розрахункову задачу та низку практичних завдань: складання ланцюгів керування освітленням та електродвигунами за поданими схемами. За звання ліпшого змагалися представники Нової Каховки, Херсона, Олешок та Генічеська. Оцінювали роботу учасників високопрофесійне журі під головуванням заступника директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Херсонській області Оксани Воличенко.

Серед інших поважних гостей – представники керівництва обласної адміністрації та міської влади. Першим слово взяв заступник голови ХОДА Андрій Балонь. Він привітав конкурсантів та окреслив поточний стан справ у профосвіті на Херсонщині: «Сьогодні – непересічна подія. Тут зібрались кращі у своєму професійно-технічному напрямку. Звісно, я всім бажаю показати свої здобуті знання та навички. Всі наші дії – уряду, обласної, місцевої влади – задля створення найкращих умов проживання. З року в рік ми констатуємо: ситуація в професійно-технічній освіті йде на краще, якщо порівнювати з 2014-им роком. На жаль, не у всіх вистачає віри, терпіння в те, що це все можна довести до логічного кінця. Переконаний, що ми можемо досягти європейського рівня в Україні. Для цього потрібно добре навчатись, натхненно працювати і вірити, що все нам під силу. І ті, хто обрав професію електромонтера, будуть на перших ролях у формуванні спільного щасливого майбутнього.

На сьогоднішній день електромонтери незамінні на підприємствах народного господарства, в промисловості, у будівельних організаціях та комунальній сфері. Затребувана їх майстерність і в побуті. Саме тому і ставлення до них міняється рік від року: зростають зарплати, забезпечуються додаткові можливості для відпочинку фахівців. На цьому наголосив директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євген Криницький. «Я впевнений, що сьогоднішні конкурсанти гарантовано знайдуть гарну високооплачувану роботу. Сьогодні професія електрика надзвичайно потрібна на території нашої області, і більш того, вона є високооплачуваною. Я зичу кожному учаснику всього найкращого, здоров’я, а переможцю – також мотивації, аби гідно представити Херсонщину на всеукраїнському рівні», – сказав освітянин. Надихнув учасників конкурсу і заступник міського голови Володимир Сироватка, який також побажав успіхів та нових звершень молодим, але вже майстерним професіоналам.  Невимушену атмосферу забезпечили чарівні дівчата з вокальних ансамблів та хореографічних колективів при училищі.

Участь у змаганнях взяло п’ятеро сміливців: Сергій Гавриш – Вище професійне училище №2 (Херсон), Максим Пахомов – Професійний ліцей (Олешки), Данило Бобков – Професійний електротехнічний ліцей (Нова Каховка), Микола Тлукевич – Професійно-технічне училище №27 (Генічеськ), Максим Когут – Професійно-технічне училище №14 (Нова Каховка). Саме новокаховчанин – вихованець ПТУ №14 набрав найбільшу суму балів та став кращим електромонтером області.

Вітаємо Максима з омріяною перемогою та бажаємо нових звершень. Адже вже у квітні в Кременчуці він представить Херсонщину на Всеукраїнському етапі конкурсу.

Підготував Ігор Бурлаченко

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.