ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА: ДРУГИЙ ТУР – 21 КВІТНЯ.

31 березня в Україні відбулися вибори Президента. Важливіші відмінності від попередніх виборів – рекордна кількість кандидатів – 39, і рекордна кількість виборців, які виявили свою громадянську позицію і проголосували – 63,52%. В Херсонській області голосували у п’яти виборчих округах. Виборчий округ №184, другий по величині – з центром у Новій Каховці. Межі округу – Нова Каховка з населеними пунктами Новокаховської міської ради, Бериславський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Високопільський, Горностаївський, Нововоронцовський райони. Це 190 виборчих дільниць. Кількість виборців в окрузі – 165 921 особа.

Станом на 16 годину 1 квітня тут опрацьовано 96,84 % окружних протоколів. Володимир Зеленський набирає 37,54 % голосів, Юрій Бойко – 14,71 %, Петро Порошенко – 10,79 %, Юлія Тимошенко – 10,48 %, Олег Ляшко – 8,42 %.

***

Активно голосували і новокаховчани. Всі дільниці в місті відкрилися о 8.00. Першими поспішали проголосувати виборці старшого віку.

Серед найбільших – виборча дільниця по пр. Перемоги, 42. Голова виборчої дільниці Вікторія Усачова повідомила: станом на 12.00 проголосували 644 виборця. На 14.00 – 842 виборця – третя частина від зареєстрованих. Серед них і переселенці з Луганщини і Донеччини.

Під час голосування не обійшлося без проблем: виборці не знаходили себе у списках. Багато помилок було у прізвищах та датах народження. Знаходили у списках і дані людей, які вже померли. І навпаки – не було прізвищ 18-літніх виборців. Вони писали заяви і могли віддати свій голос лише після отримання того ж дня рішення суду. Якщо це зробити не вдалося – проголосувати вони зможуть у другому турі.

За процесом голосування уважно стежили спостерігачі. Одна з них відзначила: «З кожним роком народ стає все толерантніше – і голосування проходять спокійніше. Аж не віриться – невже народ порозумнішав? А то кажуть – влада погана. А я кажу – ви почніть із себе. На вибори ходили? Кажуть, ні, не ходив і не вибирав. Тоді чому скаржитеся?». Голосування на дільниці відбувалося хвилями – потік людей зранку, в обідню пору та ввечері. Завбачливо відмітки в бюлетенях ставили власними ручками – щоб не натрапити на ручку, напис якою «зникає» на папері. Багато хто до останнього не знав, за кого голосувати – визначався поспіхом, залишившись один на один з бюлетенем. Як розповіли спостерігачі, один з виборців намагався спричинити конфлікт, намагаючись сфотографувати списки виборців. Йому нагадали про захист персональних даних.

Активно спостерігали за процесом виборів і представники ОБСЄ – серед них представник Канади, офіційний спостерігач бюро демократичних інститутів і прав людини організації з безпеки співробітництва в Європі, в Україні вже дев’ятий раз.  Вони спілкувалися з головами комісій, стежили за дотриманням законодавства членами комісій – приміром, щоб кожен виборець поставив підпис напроти свого прізвища у списку. Коментарів уникали. Офіційні висновки місії ОБСЄ будуть оприлюднені в Києві.

Порядок на виборчих дільницях охороняли представники міської поліції, про безпеку дбали працівники ДСНС. Підтвердили, що вибори пройшли спокійно, без загострень.

Ми поцікавилися у виборців, яке значення для України мають цьогорічні вибори і якому кандидату вони віддали свої голоси? Ось які відповіді почули:

Тетяна Василівна, 56 років: «Мабуть, далі буде глухий кут. Ніхто не домовиться з Росією. Ви не бачите, як «наші сусіди» себе ведуть? Кандидата обирала не довго. Голосувала за Ляшка. Він такий хлопець активний, радикальний. На які зміни очікую? Щоб закінчилася війна і нарешті запрацювали заводи. Але хтось цього дуже не хоче!».

Олена 46 років і Ольга 24 роки: «Сподіваємось на зміни. З кандидатом визначилися одразу. Голосували за Зеленського. Хочеться чогось нового. І щоб кандидат був не з відомих політиків. Тоді хоч якась надія буде на зміни. З його програмою ми ознайомилися».

Валентина Олексіївна, 67 років, педагог: «Ці вибори мають велике значення для країни і для людей. Але що буде далі – не уявляю. Визначилася з кандидатом швидко. За кого голосувала – не скажу. Але зі всього, що чула та бачила, обрала того кандидата, який на мою думку найближчий до людей. І мова в нього така… Я за Ляшка! Розумію, що це не найкращий варіант. Але з того, що я бачила.. – нехай для людей хоч щось зробить. Хоча б частину з того, що він обіцяє».

Ганна, 47 років: «Що нам принесуть ці вибори – залежить від того, хто переможе. Хочу, щоб переміг кандидат, який буде турбуватися про всіх громадян, а не про якусь окрему частину населення. Щоб всім було добре. На мою думку, такий кандидат є. Нажаль, той, за кого я збиралася голосувати, віддав свої голоси іншим. Сподіваюсь, що після виборів право на нормальне людське життя матимуть всі, а не певна категорія. Щоб діти залишалися працювати в Україні, а не шукали щастя за кордоном».

З самого ранку багатолюдно було на ще одній великій дільниці – у ЗОШ №10. Тут зареєстровано 2366 чоловік, з них 13 виборців голосували вдома. Очолила дільницю Валентина Мурашко. Станом на 15.00 тут проголосували 1130 виборців –майже половина від зареєстрованих. Кореспонденти газети і тут поцікавились настроями виборців та їх вибором.

Світлана Петрівна, 64 роки: «Довго визначалася, за кого голосувати. Обирала між двома кандидатами. Не буду казати, за кого. Якщо переможе мій кандидат – сподіваюсь, як пенсіонерка, на пониження вартості газу. Це найперше. Бо жити стало дуже важко. Сидимо в холоді. Те, що підняли пенсії – добре. Але хіба що тим, в кого вона тепер по 6 тис. грн.. А в кого 3 тис. – нехай спробують наші можновладці прожити на таку пенсію!».

Надія, 24 роки: «Хочеться позитивних змін в країні. І має настати мир, якого діюче керівництво нам не забезпечило. Хоча обіцяло. З кандидатом визначилася одразу. Але за кого – не скажу, бо це – таємниця вибору. І на сьогоднішній момент я не готова її розкривати. Від свого кандидата в разі його перемоги чекаю доріг, якими я буду їздити і не турбуватися про своє життя. Хочу, щоб в наше місто не прибував «Вантаж-200». І щоб наша молодь не виїжджала до країн Європи, а працювала в Україні, створювала тут родини. І щоб в нашій країні працював закон. А те, що відбувається сьогодні  навіть з головою нашої ОДА – законом не назвеш…».

Андрій 43 роки, Ірина 38 років: «Нинішні вибори мають вагоме значення для України. Вирішується питання – чи відбудеться Україна як держава. З кандидатом ми одразу визначилися. Так само, як вирішили – на вибори підемо обов’язково! Голосували всією родиною за Петра Порошенка. Кандидатів багато – а Президент один. Обрали його, бо він у країні, яка воює, виконав обов’язки, покладені на голову держави. Його справа – впевнена зовнішня політика, сильна армія. Нажаль, багато хто вважає, що президент має контролювати тарифи, ремонтувати дороги. Але не потрібно плутати обов’язки Президента з обов’язками Прем’єр-Міністра, міністрів, депутатів! Люди по-різному сприймають і зміни в державі – не відчуває їх той, хто до них не долучається, не хоче брати на себе відповідальність. А поспішає перекласти її на президента, на місцеву владу. А коли ти сам контролюєш власне життя – тоді обираєш президента, який не буде все вирішувати за тебе, а лише створить тобі умови для вияву ініціативи кожного. Нинішній президент Петро Порошенко заслужив нашу довіру. Тому ми голосуємо саме за нього».

31 березня о 20.00 виборчі дільниці зачинилися. І після підрахунку голосів голови комісій вирушили до окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №184, що розташувалася в будівлі виконкому на пр. Дніпровському, 23. Протягом ночі та всього дня 1 квітня тривала напружена роботу з прийому протоколів, їх перевірки через систему «Вибори».

Остаточні результати ОВК оприлюднить ближчим часом. Але за попередньою інформацією у першій п’ятірці кандидатів, яким віддали перевагу виборці 184-го округу – Володимир Зеленський, Юрій Бойко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Олег Ляшко.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.