«Книгоманія-2019»: Нова Каховка обрала «Суперчитача міста»!

03 квітня у міській бібліотеці для дітей відбувся II тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2019», який проводиться з 2005 року.

До учасників та їх наставників звернулася завідуюча МБ для дітей Валентина Карпенко, яка наголосила на тому, що за ці роки у  конкурсі взяли участь понад мільйон школярів з усіх областей України, це – 376 районів, 141 місто, понад 8600 шкіл та 880 дитячих і сільських бібліотек.

«Сьогодні у нас відбудуться змагання, і ми оберемо суперчитача міста Нової Каховки. Тут вперше присутні дітки, які дуже потрудилися, в першому турі вони прочитали 4 книжки – це з першого лютого по початок березня. І за березень місяць ще 4 книжки. І не просто прочитали, а й написали відгуки, вели щоденники, писали хто їм рекомендував ці книжки, малювали малюнки. Так що перед нами сидять діти трудолюбиві, обдаровані, успішні. Ну а тепер будемо починати конкурс», – радо мовила директор центральної міської бібліотеки для дітей відкриваючи змагання.

Загалом на фестивалі «Книгоманія» у м. Львові побував 791 переможець. Нова Каховка тут була представлена двічі: у 2007 році місто представляла Даша Шпорт – учениця ЗОШ № 3 та у 2017 – Катерина Плясецька – учениця ЗОШ № 5.

Організаторами конкурсу є ГО «Форум видавців» та державна установа – Київський інститут книги. Основна ж ідея конкурсу – це популяризація читання.

У місті Нова Каховка у цьогорічному конкурсі прийняли участь 80 учнів 7-х класів. Серед них було обрано вісім переможців, які отримали Дипломи «Суперчитач бібліотеки». Саме ці діти і змагалися між собою за звання «Суперчитач міста» та поїздку до Херсону на урочистий фінал конкурсу.

Найактивнішу участь у I  етапі прийняли учні ЗОШ № 1. Присутніми були семикласники, суперчитачі  шкільних бібліотек ЗОШ №1, НВК № 2, ЗОШ № 3, ЗОШ № 7,  Дніпрянської, Маслівської та Корсунської ЗОШ, читачі міської бібліотеки для дітей, бібліотеки № 2 та № 4, Обривської та Дніпрянської селищних бібліотек.

Цього разу серед переможців було багато хлопців. І читають ці хлопці про цікаве, пізнавальне та розвиваюче. Вони не тільки прочитали книжки, а ще й підготували змістовні презентації, які представили членам журі.

Були тут і розповіді про Стіва Джобса, Стівена Гокінга та Юлія Цезаря, була представлена і вже класика дитячого фентезі про пригоди Гаррі Поттера.

Дівчатка розповідали про «Чат для дівчат», «Школу добра і зла», «Дівчинку, яка рятувала книги». Переможниця  I туру у міській бібліотеці для дітей, учениця ЗОШ № 4 Ліза Ткаченко намалювала малюнок, в якому відображена сама ідея конкурсу та читацькі вподобання дівчинки.

Але конкурс є конкурс. Перемагає найкращий. І у нас переміг Юлій Цезарь, власне  учень  НВК № 2 Гурін Євген зі своєю оповідкою про видатного римського полководця. Диплом «Суперчитач міста» він отримав із рук директора ЦБС Людмили Петрової.

Не залишилися без подарунків й інші учасники конкурсу. Від головного партнера Конкурсу – «Благодійного Фонду Ігоря Колихаєва» кожен отримав фірмову чашку із логотипом фонду та шоколадку для підтримки розумової діяльності, а переможець – ще й флешку.

Також фонд профінансував поїздку переможця – Євгена Гуріна в м. Херсон на III обласний етап конкурсу, який відбудеться 25 квітня.

Окрім того, Людмила Петрова подарувала на пам’ять кожному із учасників карту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки».

На завершення свята читання всі переможці  разом із друзями з групи підтримки зігрілися гарячим чаєм із солодощами. Діти познайомилися ближче та дуже активно спілкувалися, ділячись враженнями від самого конкурсу та своїми власними – від читання нових та захоплюючих історій.

За інформацією міської бібліотеки для дітей

На конкурсі побував Олександр Дорогокуп

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.