Знайомтесь: Нова Каховка!

Нова Каховка  має потужний туристично-рекреаційний потенціал та є географічним центром Херсонської області, що являється передумовою для розвитку туристичної галузі в місті.

На цьому постійно наголошує міський голова Володимир Коваленко та його заступник Володимир Сироватка.

Під час робочих нарад новокаховською владою з міським відділом культури і туризму, КП «Агенція регіонального розвитку», громадськими організаціями, підприємницькими структурами ведеться активна робота по розбудові конкретних напрямків туристичної діяльності та втіленню їх в життя. З кожним роком туризм набуває все більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери в новокаховській громаді.

Незвичайний природний ландшафт – складова природно-рекреаційних ресурсів Нової Каховки, та насамперед розвитку екологічного виду туризму. Туристську потребу в пізнанні природи, можна задовольнити, відвідавши в місті «Парк імені С. М. Фалдзинського», що розташований в Новій Каховці на березі Дніпра, та є пам’яткою садово-паркового мистецтва (близько 90 видів дерев і кущів, деяким з них понад 100 років). Парк був зведений на Олешківських пісках. Для його закладки вивозився 25-сантиметровий шар піску і завозився чорнозем з заплави Дніпра.

«Казкова діброва» – унікальний комплекс для відпочинку. На її території знаходиться «Поляна казок», де розташовано більше 70 персонажів улюблених дитячих казок. Також це місце проживання близько 150 тварин та птахів, що були привезені з різних куточків України.

На території міста налічується більше 1000 джерел («ключів»). Берег Дніпра вздовж межі міста штучно укріплений гранітними каменями, серед яких пробиваються джерела з питною водою та цілющими, молодильними властивостями, які не замерзають навіть взимку. Наразі ведеться активна робота по розробці та маркуванню екологічних маршрутів по новокаховським джерелам разом з НПП «Нижньодніпровський».

Цього року Нова Каховка долучилась до комплексного інфраструктурного проекту сталого зеленого туризму – «Соляна дорога», де наше місто є ключовим в маршруті.

Наше місто має значну культурно-історичну спадщину та славиться своєю архітектурою. Визначними пам’ятками міста є: Літній театр з фонтаном, Палац культури з головним фонтаном міста та альтанки (ротонди) для відпочинку з обох сторін, будівля виконавчого комітету, пам’ятник Героям Громадянської і Великої Вітчизняної війни, пам’ятний знак С. М. Фалдзинському, пам’ятник Т.Г. Шевченку, пам’ятник О. П. Довженку.

На території міста працюють 4 музеї:  «Музей історій міста», «Літературно-меморіальний музей А. П. Бахути», «Новокаховська міська картинна галерея ім. А. С. Гавдзинського», музей ПрАТ АПФ «Таврія» та, так званий, музей під відкритим небом «Кам’яні вишиванки Нової Каховки», що представлений 184 будівлями оформленими  орнаментальними панно Г. О. Довженка. Нова Каховка, за принципом винятковості, отримала у спадок від першобудівників цілий житловий квартал з найсправжніми оберегами – «кам’яними вишиванками».

В місті Нова Каховка розвинута спортивно-оздоровча індустрія: яхт-клуб «Maxmarine», водно-спортивна база «Holiday Village Katrin», тенісні корти, спортивні майданчики, стадіон «Енергія», фізкультурно-оздоровчий комплекс «Гарт», спортивний зал «Олімпійські надії», центр спорту, туризму та екскурсій «Данапріс». Також в Новій Каховці працює 2 об’єкти дитячого оздоровлення та відпочинку: «Новокаховський обласний дитячий кардіоревматологічний санаторій «Дружба» Херсонської обласної ради» та «Новокаховський дитячий протитуберкульозний санаторій «Джерельце» Херсонської обласної ради».

В місті розвинуто екскурсійний туризм, а саме з пізнавальними цілями відвідують ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія». Це найстаріше та найбільше коньячне виробництво в Україні. Різноманітні марки вин і коньяків, які виготовлені на цьому підприємстві неодноразово були нагороджені медалями та визнані кращими не тільки в Україні, а й за її межами. Впроваджено 3 туристичні маршрути містом: маршрут №1 «Перлина на півдні України» (оглядова екскурсія по місту Нова Каховка), маршрут №2 «Нова Каховка – місто з лебединої пісні» (культурно-пізнавальна екскурсія), маршрут №3 «Екскурсія на ПрАТ «Дім марочних коньяків «Таврія».

Окремо стоять 4 екскурсійні маршрути «Кам’яні вишиванки» Нової Каховки. Командою «ProfiЛіц» було створено туристичний маршрут під назвою ««Кам’яні вишиванки» Нової Каховки – варто знати, варто зберігати, варто побачити». Під керівництвом працівників міської бібліотеки для молоді міста було проведено командну екскурсію в формі захопливої драйвової гри, а саме мистецько-краєзнавчого квесту.

Релігійний туризм Нової Каховки пов’язаний, насамперед, з розташуванням на території села Корсунка «Корсунського монастиря» – пам’ятника XVIII століття, який частково зберігся. За легендою на місці майбутньої святині діти знайшли ікону Божої Матері. Коли вони захотіли підняти її, ікона відразу стала настільки важкою, що зрушити її з місця було неможливо. Тому було вирішено побудувати на цьому місці храм.

В місті знаходиться Свято-Андріївский кафедральный собор Української Православної церкви – один з найбільших храмів на півдні України.

Відпочинковий туризм. На території міста функціонує культурно-розважальний комплекс «Premier», міський кінотеатр «Юність», розташовані 4 бази відпочинку з елементами зеленого туризму «Находка» та «Славутич», «Рибацький хуторок»,  комплекс відпочинку на воді «Заплава».

Подієвий туризм міста представлений наступними визначними заходами:

фольклорне свято «Новокаховська Масляна» (10.03.2019 р.);

– обласний масовий захід з профорієнтації учнівської молоді «Туристичний ПрофіКемп» (квітень);

– фестиваль «Театральна весна Херсонщини» (квітень-травень);

– міжнародний конкурс Академічного Мистецтва Юних «VIVAT, MUSICA!» (травень-червень);

– урочисті заходи до Дня міста Нова Каховка (вересень),

– виставка-ярмарок «Таврійський ярмарок» (у вересні відбудеться ювілейна – ХХ).

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.