Цікаві факти про Нову Каховку.

 1. Місто засноване в 1952 р. на місці села Ключове (1891-1950 рр.), яке в свою чергу було закладено швейцарськими колоністами. Ключове від слово «ключ» (джерело), ​​які б’ють з під землі по всьому березі.
 2. Нова Каховка – місто-оазис. У місці, де колись шуміли піски і бушували степові суховії, був закладений парк, зазеленіли сади.

 1. Першим будинком, побудованим в Новій Каховці, був «Фінський» будинок за адресою: вул. Карла Маркса (Героїв України), 31. Це сталося 20 травня 1951 року.
 2. У місті є найдовший будинок «Будинок без тата» (13 під’їздів) по пр. Перемоги 13. Чому без тата? На бічній частині будівлі оформлені червоною цеглою слова з пісні: «Пусть всегда будет солнце, пусть всегда будет небо, пусть всегда будет мама, пусть всегда буду я», але без строчки про тата. Як багато жартують: «на папу цеглини не вистачило». Про цей будинок було питання в знаменитій передачі «Що? Де? Коли?». Знавці не зуміли збагнути, чому новокаховчани так прозвали цей будинок.
 3. Будинок зі схожим оформленням червоною цеглою, а саме, написи слова «МИР» на різних мовах світу, знаходиться теж на цій же вулиці (пр. Перемоги, 3). Ця будівля з’явилася в ефірі програми «Сам собі режисер», коли мешканець будинку без страховки по цегляним виступам піднявся на 9-й поверх.
 4. Планується будівництво Каховської ГЕС-2, на якій буде встановлено 6 агрегатів загальною потужністю 270-300 МВт. Кошти на будівництво ГЕС в розмірі 450 млн. євро виділяє Європейський банк реконструкції і розвитку.

 1. Часто Нову Каховку в дельті Дніпра плутають з Каховкою, іншим містом, яке розташоване на відстані в 15 км. На відміну від Нової, «стара» Каховка розташована на Каховському водосховищі.
 2. У серпні 1957 р. Нову Каховку і «Електромашзавод» відвідав Микита Сергійович Хрущов.
 3. В пісках (тут називаються кучугури) і плавнях Дніпра, неподалік від Нової Каховки, знімався художній фільм «Невловимі месники». Група акторів відвідала місто і зустрічалася з жителями біля міської музичної школи.
 4. В середині 1960-х років (по закінченню карибської кризи) в Новій Каховці проживала і вчилася кубинська молодь. Стрункими лавами з гуртожитку вони ходили на обід в їдальню, яка потім стала називатися «Кубинською».
 5. Під Новою Каховкою раніше розташовувався маєток князя Трубецького (1858-1911 рр.). У 2008 році ухвалено рішення відродити маєток в первісному вигляді і тепер це єдиний в Україні замок в стилі французького шато, яке успішно займається виноробством.

 1. З часів села Ключового уздовж Дніпра збережено кілька платанів, вік яких, судячи з їх висоти і діаметру стовбурів – понад 100 років.
 2. Нова Каховка згадується в пісні «Наше літо» гурту Валентина Стрикало.
 3. Через Нову Каховку проходить автомагістраль міжнародного значення Кишинів – Ростов.
 4. Тут народилися відомі актори Андрій та Ілля Носкови, а також Михайло Жонін, Георгій Делієв (Маски-шоу), Сніжана Єгорова (Телеведуча).
 5. У місті творив видатний радянський кінорежисер Олександр Довженко, який зняв фільм про місто «Поема про море».
 6. У місті розташований парк С. М. Фалдзинського, поляка, закоханого в Нову Каховку. Він висадив безліч дивовижних для нашої місцевості рослин, які на диво прижилися: магонія, туя, чорний горіх, японський клен, кінський каштан, перський бузок, кизил, буддлея Давида, айлант, хурма, унабі, канадський багряник, американська липа, катальпа, японська софора, алича, таволга Ван Гутта, тамариск, вавилонська верба, тополя туркестанський Болле, канадський бундук і горобина, скумпія шкіряна, кольрейтерія метельчата і т.д.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.