У майбутнє з «ПрофіКемпом»

11 квітня у Новій Каховці відбувся грандіозний щорічний обласний масовий захід з профорієнтації учнівської молоді «Туристичний ПрофіКемп».

Від самого ранку на площі поблизу Палацу культури абітурієнтів, учнів старших класів, їх батьків та й просто всіх бажаючих гостинно зустрічав ярмарок професій Херсонщини з майстер-класами від навчальних закладів Нової Каховки, Херсона та Берислава.

У той же час, і у тому ж місці діяла конкурс-виставка сувенірної продукції команд технікумів, коледжів та ліцеїв у проекті «ПрофіКемп».

Брали участь у ярмарку не лише студенти, слухачі та учні закладів профтехосвіти міста та області, а й їх наставники, педагоги, вчителі.

Крім того, уже другий рік поспіль у заході бере участь державний навчальний заклад «Херсонський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», який пропонував майбутнім абітурієнтам вступати за спеціальностями, яких наразі найбільше потребує суспільство: швачка, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, продавець, касир, бармен, офіціант, овочівник.

Кожен із освітніх закладів намагався представити себе якомога краще: одні танцювали і співали пісень, коротко розповідали про кожну професію і чим вона приваблива, інші звертали увагу присутніх на власноруч зроблені предмети домашнього і громадського побуту і вжитку, власноруч віддруковані на сучасному 3Д принтері значки, моделі пристроїв, які використовуються у агро-технічній сфері тощо.

Проводили майстер-класи зі зварювання, столярної справи, шпаклювання, створення зачісок.

 

Студентські ментори охоче йшли на розмову і розповідали про те, чим особливі та важливі для сучасного ринку праці професії, яких вони навчають, про матеріально-технічну базу закладів, певні досягнення, майбутні плани і сподівання.

Говорили й про те, що дуже добре, якщо молоді люди йдуть навчатися за професійно-технічним напрямком саме після базової середньої освіти, бо таким чином вони не марнують час і уже «набивають руку» тоді, коли їх однолітки ще продовжують навчання у школі.

Багато закладів часто беруть участь у різноманітних міських, обласних та всеукраїнських конкурсах професійної майстерності, олімпіадах та досягають у них високих результатів.

Довелося поспілкуватися й з директором НКПЕТЛ – Олександрою Карпенковою, яка наглядно продемонструвала результати роботи своїх студентів. Це і власноруч виготовлені лавочки, різноманітні скульптурні та фігурні композиції з металу, майстерна робота тісторобів, які пригощали свіжою випічкою.

За словами Олександри Карпенкової, майже через п’ять років НКПЕТЛ виповниться кругла дата – 100, і у зв’язку із цим викладацький склад ліцею із задоволенням буде радий бачити теперішніх учнів шкіл, а в майбутньому студентів ліцею на даному ювілеї: «І саме тому запрошуємо всіх до навчання у Новокаховський електротехнічний ліцей і сподіваємось що вам тут буде затишно і що ви отримаєте ту спеціальність, яка вас забезпечить і допоможе економічному зростанню нашої країни».

Викладачі та керівники студентських груп роздавали майбутнім абітурієнтам друковані буклети та листівки із усією необхідною інформацією про заклади та вступ до них.

Звісно, крім навчально-виховної бази, майже у кожному закладі знаходяться гуртожитки, спортивні та актові зали, успішно діють різноманітні спортивні та творчі секції, де кожен може реалізувати свої вподобання та здібності.

Основна мета ярмарки – агітація майбутніх абітурієнтів у виборі свого подальшого трудового життя, вступу до професійних навчальних закладів і набуття необхідних знань, вмінь та навичок з метою внесення свого вкладу в потенціал та розвиток держави.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.