«ПрофіКемп»: Юні дослідники нових маршрутів.

11 квітня у міському Палаці культури відбувся фінал обласного масового заходу з профорієнтації учнівської молоді «ПрофіКемп». Його учасники – понад 400 учнів, вчителів, бібліотекарів, спеціалістів служби зайнятості з 11 міст і районів Херсонщини.

Саме в  Новій Каховці проект стартував минулого року. За цей час розроблено 11 оригінальних туристичних маршрутів, виготовлено чимало сувенірної продукції, промороликів із запрошенням на Херсонщину.

Школярі – учасники «ПрофіКемпу» – протягом навчального року досліджували свої райони, міста, селища: їх визначні пам’ятки, події, історії людей, архітектуру, природне середовище, вивчали особливості професій, пов’язаних з туризмом. Саме у Новій Каховці команди школярів презентували розроблені ними туристичні маршрути, взяли участь у конкурсі-виставці сувенірної продукції та у конкурсі за номінацією «Кращий гід-екскурсовод».

Нова Каховка представила яскраву, інформаційно насичену презентацію з родзинками нашого мальовничого міста: буклетами та виробами на тему «кам’яних вишиванок» Григорія Довженка, промоційними матеріалами природного розмаїття міста-саду, автентичними сувенірами та декоративними прикрасами, зробленими дітлахами та місцевими майстрами.

З привітальними словами до учасників «Профікемпу» звернулися поважні гості – організатори проекту та їх представники. Першим слово надали міському голові. Він висловив думку, що захід має змінити світогляд кожного. Як елемент щоденного розуміння відповідальності за землю, на якій народився і живеш.

Засновники проекту – директор Херсонського обласного центру зайнятості Євген Єрашов і директор Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки Ганна Бардашевська, висловили велику вдячність за підтримку «ПрофіКемпу». Вони відмітили, що цю молодіжну ініціативу вже знають по всій Україні, але вчитися є чому: як використати безмежний туристичний потенціал нашого краю та конвертувати його в розвиток і добробут херсонських громад. На можливості юнаків зорієнтуватися у складному бурхливому житті наголосив керівник апарату Херсонської обласної держадміністрації Володимир Клюцевський. Це можливо завдяки таким заходам, як «ПрофіКемп». Саме від молоді залежить майбутнє, від її креативності, здатності до інновації і технологізації. «Тільки так ми збережемо власний трудовий потенціал. Щоб вони не їхали за кордон в пошуках більшої зарплати чи кращої роботи», –  впевнений Клюцевський.

Протягом двох годин ведучі розважали публіку – інтерактивними іграми, яскравими образами, влучними жартами. Свої художні номери  продемонстрували таланти нашого міста – вокалістка Катерина Дядіова та зразковий ансамбль танцю «Ручеек». Коли настав час істини – оголошення кращих – номінанти стиснули кулаки в очікуванні своїх імен.

Врешті переможцями в номінаціях стали: «Оригінальна сувенірна продукція» – м. Каховка; «Оригінальна сувенірна продукція: вибір учасників» – Олешківський район; «Краща PR-кампанія» – м. Каховка; «Кращий туристичний маршрут» – Олешківський район та м. Каховка; «Кращий гід-екскурсовод» – Даніїл Смирнов зі Скадовщини; «Краща сценічна презентація туристичного маршруту» – Скадовський район.

Учні Нової Каховки також не залишилися без уваги. Вони завоювали два других місця за піар і кращий турмаршрут. Всі учасники отримали пам’ятні сувеніри, а призери – дипломи та відзнаки від організаторів. Подяку за організацію та сприяння розвитку проекту «ПрофіКемп» отримала і Валентина Карпенко – заступник директора по роботі з дітьми Новокаховської централізованої бібліотечної системи.

У червні цього року переможці представлять Херсонщину на міжобласних змаганнях фіналістів у Скадовську, де за звання ліпшого посперечаються обласні тріумфатори зі Закарпатської, Львівської, Рівненської та Херсонської областей.

Довідково. «ПрофіКемп» – це продовження спільної справи партнерів. Вона бере початок у проекті «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра». Його ідея виявилися настільки вдалою, що після успішного завершення проекту його засновники вирішили продовжити справу, але вже на новому рівні – міжобласному. Так народився «ПрофіКемп». Його організатори – Херсонський обласний центр зайнятості, Херсонська обласна бібліотека ім. Дніпрової Чайки за підтримки обласної державної адміністрації та міської влади Нової Каховки.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.