До уваги роботодавців та застрахованих осіб!!!

Новокаховське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області.

Інформує про наступне:

Нещасного випадку могло б не бути

Жодна людина не хоче, щоб з нею стався нещасний випадок. І в той же час світова статистика свідчить: переважна більшість таких випадків відбувається з вини самих постраждалих. Причинами травматизму в 4% становлять небезпечні умови праці, а 96% – небезпечні дії. Так званий «людський чинник».

Послизнувся на підлозі, але втримався і не впав; випав із рук інструмент, але в сантиметрі від ноги; електронавантажувач виїжджав із-за повороту і не помітив пішохода, але обидва зорієнтувалися – і зіткнення вдалося уникнути…

Скільки таких дрібних і, здавалося б, незначних пригод трапляється на кожному підприємстві протягом року. Однак, якщо задуматися, то кожне з них могло закінчитися нещасним випадком, в результаті якого людина отримала б легку або навіть важку травму. За статистикою, на кожні 100 пригод припадає 10 нещасних випадків на виробництві та 1 нещасний випадок зі смертельним наслідком. Тобто, рано чи пізно будь-яка незначна подія, яка ледь не закінчилась ушкодженням здоров’я, обов’язково до таких наслідків призведе.

Питання охорони та безпеки праці для більшості роботодавців і робітників загалом є нудними для розмов. І такими залишаються до того часу, поки не станеться нещасний випадок. Ось тоді ці питання набувають гостроти та виносяться на перший план.

Слід нагадати, що за останні 5 років в Україні на виробництві отримали травми понад 24 тис. працівників, у т.ч. 2 тис. не повернулись додому – зі смертельним наслідком.

У 2018 році до Новокаховського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування надійшло від страхувальників, що зареєстровані у відділенні, 7 повідомлень про нещасні випадки (6 – за аналогічний період 2017 року), у т.ч. 3 – зі смертельними наслідками.

За результатами розслідування визнано 5 нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом (КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка», ПП «АРМ-АГРО», ТОВ «Завод крупних електричних машин», Дошкільний навчальний заклад ясла-садок №5, ТОВ «Каховрефтранс»), у т.ч. 2 – зі смертельним наслідком (ПП «АРМ-АГРО», ТОВ «Каховрефтранс») (або 40 % від загальної кількості, що свідчить про приховування нещасних випадків, що не відносяться до категорії смертельних та тяжких).

Два нещасних випадки сталися на підприємствах, що розташовані на території Новокаховської міської ради, але зареєстровані у інших областях України, а саме: ТОВ «Енерджі Продакт» (смертельний) та відокремлений структурний підрозділ «Каховська дистанція колії №16 Одеської залізниці».

Характерно, що у 2018 році з 9-ти нещасних випадків на підприємствах, що розташовані на території  Новокаховської міської ради, 4 постраждалих (більше 40% від загальної кількості) знаходились у стані алкогольного сп’яніння.

Аналіз причин травматизму (8 випадків) свідчить про те, що 6 нещасних випадків сталися внаслідок невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов’язків, 1 – внаслідок недосконалості засобів виробництва, та 1 – внаслідок незадовільного стану здоров’я.

Відповідна ситуація склалася тому, що організаційні причини настання випадку є прямим наслідком неякісного проведення навчання, інструктажів та перевірки знань з питань охорони праці і безпечних прийомів роботи, а також взагалі відсутність відповідних заходів, або «формальне» (тільки на папері) їх проведення.

Коли працівники не пройшли чи пройшли неякісне навчання або інструктаж з питань охорони праці та якісного допуску до роботи, вони не уявляють, як практично діють шкідливі та небезпечні виробничі фактори на робочих місцях та у технологічних процесах, де вони задіяні та працюють, тобто не уявляють конкретної, практичної загрози від дії відповідних факторів, а наслідок – нещасний випадок.

В черговий раз ми переконуємося, що виробничий травматизм є наслідком не­доліків і упущень в роботі керівників підприємств, спеціалістів з охорони праці та працівників, які порушують правила.

Тому звертаємось до роботодавців та працівників: дбайте про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей. Звертаємо увагу всіх працівників, роботодавців, майбутніх роботодавців та працівників, громадськості на необхідність пам’ятати, що людське життя – найвища соціальна цінність, і ніщо не може виправдати смерть людини.

У свою чергу, запрошуємо роботодавців та застрахованих осіб до співпраці з працівниками Новокаховського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області (пр. Дніпровський, 25, тел. (05549) 4-22-11) з метою надання методичної та практичної допомоги з питань організації роботи з охорони праці, соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та проведення профілактичної роботи з цих питань. Разом ми проведемо роботу на потрібному рівні.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.