Подвиг «воїнів атома» не забуто

26 квітня у Новій Каховці традиційно відбувся урочистий мітинг біля пам’ятника Чорнобилю, присвячений 33-ій річниці тієї страшної події 1986 року, тим надзвичайно важким і надлюдським годинам, під час яких мужні сміливці ліквідували наслідки вибуху реактора №4 ЧАЕС.

Серед них були й наші новокаховці. На жаль, багато з них не дожило до цього дня, але нам з Вами, молодшому поколінню потрібно пам’ятати фантастичний подвиг, адже їхні спільні зусилля недопустили техногенної катастрофи світового масштабу.

Із сумом в очах звернувся до присутніх міський голова: «Історичний циферблат крутиться… Уже цілих 33 роки. І я дивлюсь на них, – подорослішали, втратили. А ще хочеться донести до всіх таке щоб всі зрозуміли: давайте об’єднаємось своїми вчинками, розмовами, думами, ствердженнями і намаганнями щось змінити і недопустити подібного у майбутньому. Люди добрі, якби ви знали що вони зробили. Нам кожного дня треба за них молитися. Нам треба зрозуміти, що сонце, яке сьогодні світить для нас, і життя, і розбудовані міста завдяки їм».

Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Костянтин Бугаєвський попри біль від ран минулого був сповнений оптимізму: «Пройшло вже 33 роки. Багатьох немає. Ті, хто залишився – постаріли і хворіють. Але життя продовжується. У країні відбувається багато подій. Країна кожен день живе чимось важливим і необхідним, і я хочу подякувати всім, хто організував сьогодні цю зустріч тут, біля цього пам’ятника. Я хочу подякувати всім, хто прийшов сюди. Я радий бачити тут молодь, що в країні і у місті не забувають про чорнобильців, шанують пам’ять і тих, котрих з нами уже немає, і тих, котрі ще живі і живуть поряд з нами. Поки живуть люди, поки живе пам’ять, у серцях всіх це повинно залишатися».

 

Віддати шану та висловити свою повагу живим та загиблим героям, покласти квіти до пам’ятника Чорнобильцям прийшли міський голова Володимир Коваленко, заступники міського голови: Володимир Сироватка, Леонід Чурсінов, Олег Тарабака, секретар НМР Олександр Лук’яненко, начальник відділу культури і туризму НМР Наталя Зарудна, голова міського осередку Всеукраїнської організації «Союз Чорнобиль» Сергій Михасюк, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС Костянтин Бугаєвський разом зі своїми побратимами, Віталій Перетятько та інші депутати НМР, представники духівництва, працівники виконкому, міської лікарні, Палацу культури, дитячої музичної школи, студентська молодь та багато інших людей.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.