ПОКИ НЕ ПОХОВАНИЙ ОСТАННІЙ СОЛДАТ…

8 травня новокаховчани відзначили День пам’яті і примирення.

Підтримавши ініціативу міського голови Володимира Коваленка та громадської організації «Військово-патріотичний клуб «Каховка», в цей день у святому для кожного мешканця місці – міському Парку Слави – було проведено церемонію перепоховання останків 30-ти бійців, які загинули в роки Другої Світової війни на Нікопольському плацдармі наприкінці 1943 року.

…Військові внесли до парку три труни з останками бійців.

До громади міста звернувся міський голова Володимир Коваленко: «Шановна громадо! Сподіваюсь, що кожен з нас, глибоко усвідомивши значення цього дня, йшов сьогодні до міського Парку Слави за власним бажанням. І це був добровільний поклик душі – прийти і вклонитися пам’яті покоління, яке віддало за нас своє життя. День Пам’яті повинен зосередити нас на інших реаліях життя. Щоденна метушня, дрібні побутові негаразди – ніщо в порівнянні з тим, про що ми згадуємо у сьогоднішній дорогий для нас день. Сподіваюсь, що Днем Пам’яті не обмежаться ваші спогади. І поряд з пам’яттю буде наша совість – щодня.

Особливо хочу звернутися до молоді. Вірю, що зерно пам’яті проросте у ваших душах, і в подальші роки ви також гідно будете вшановувати пам’ять загиблих і продовжувати цю святу традицію у наступних поколіннях. День Пам’яті пробуджує в нас кращі людські почуття.

Добре, що є люди, які своїм обов’язком вважають знайти і зі всіма військовими почестями придати землі останки загиблих в тій війні бійців. Дякую військово-патріотичному клубу «Каховка», який багато років займається цією справою. Саме завдяки їм ми сьогодні перепоховаємо у святому для новокаховчан місці останки 30 воїнів. Нажаль, ми вже не дізнаємось, якими вони були, звідки вони родом. А наша з вами пам’ять буде обов’язком, виконаним перед ними. Низький їм уклін! А кожному з вас – довгого, гідного, щасливого життя!».

У святому для новокаховчан місці – в міському Парку Слави – відбулася церемонія нагородження: Володимир Коваленко вручив Подяки від Всеукраїнської Громадської організації «Союз «Народна пам’ять» членам військово-патріотичного клубу «Каховка» – В’ячеславу Гребіню, В’ячеславу Пашинському, Станіславу Лукашенку та Андрію Кашуріну. В свою чергу, пошуковці від Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна пам’ять» за вагомий внесок у справу увічнення пам’яті загиблих під час Другої Світової війни вручили Подяку міському голові Володимиру Коваленку.

До присутніх у Парку Слави звернувся почесний керівник ГО «Військово-патріотичний клуб «Каховка» Анатолій Обелець: «Сьогодні ми ховаємо рештки 30-ти радянських воїнів. Це спеціальні труни, в кожній з яких – останки 10-ти бійців. А під кожним надгробком, які вже знаходяться в Парку Слави – знайшли місце останнього спочинку по 8 воїнів в кожній могилі. Нажаль, ми не змогли їх ідентифікувати – не було ніяких солдатських медальйонів. Їх відмінили на другий місяць війни. Але ми змогли встановити, що це – останки саме радянських воїнів. Це підтвердили залишки уніформи, зброї…Ці люди віддали життя, щоб ми могли жити, народжувати дітей, передавати їм спогади, прививати справжні людські цінності. Висловлюю подяку міському голові і всьому депутатському корпусу за постійну вагому підтримку нашої волонтерської роботи. Ніколи ми не мали відмови. Тому дуже вдячні, що завдяки вам маємо сучасне обладнання для проведення пошуків».

Відбулася урочиста церемонія перепоховання останків 30-ти бійців, які загинули під час боїв на Нікопольському плацдармі наприкінці 1943 року. Їх поховали зі всіма військовими почестями і за православними звичаями. Присутні у Парку Слави хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, поклали вінки і квіти до Вічного вогню та до могил бійців.

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.