16 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ. ДОЛУЧАЙТЕСЯ!

Запрошуємо новокаховчан та гостей нашого міста,  «вдягненого у кам’яні вишиванки Г.О.Довженка», долучитися до культурно-мистецького заходу «Вишиванка єднає світ» – 16 травня 2019 року об 11:30 на Центральній площі міста Нова Каховка Відбудеться урочиста хода і покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзарю.

У третій четвер травня в Україні відзначатимуть досить молоде свято – Всесвітній день вишиванки. Свято з’явилося у 2006 році з ініціативи студентки факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк, і з 2010 року набуло всенародної любові і популярності. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка одногрупника Лесі – Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари.

І вже майже десять років українці в цей день приходять на роботу й на навчання у вишитих блузах і сорочках, в такий спосіб демонструють свою приналежність до українського народу, вшановують красу етнічного одягу та стають кращими, фотографуються гуртом і поодинці, демонструючи культурну освіченість та духовну свідомість. Як свідчить досвід, люди у вишиванках завжди піднесені та усміхнені, адже у стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

А коли майже всі одягнені у квітучі народні блузи і сорочки – то це справді свято краси і національної згуртованості. Свято не прив’язане до жодної державної чи релігійної події.

Важливим у цей день є гарний настрій і бажання приєднатися до національної ідеї вшанування українських традицій та єдності!

Начальник відділу Н.С.Зарудна

[SvenSoftSocialShareButtons] Коментування і розміщення посилань заборонено.

Коментарі закриті.